08. apr. 2024 o 21:44
TASR, Koktejl

Veľký úspech talianskej polície: Zatkli nebezpečného člena teroristického hnutia

placeholder
Významné zatknutie talianskej polície. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Bol naňho vydaný medzinárodný zatykač.

Zahraničné krimi
08. apr. 2024 o 21:44
Veľký úspech talianskej polície: Zatkli nebezpečného člena teroristického hnutia

Bol naňho vydaný medzinárodný zatykač.

Talianska polícia zatkla tadžického občana, ktorý pred desiatimi rokmi odišiel bojovať do Sýrie a je stále aktívnym členom extrémistického hnutia Islamský štát (IS). V pondelok to oznámila talianska polícia. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AFP.

Muža identifikovali iba iniciálkami S.T. Narodil sa v roku 1992, bol na úteku a používal rôzne falošné mená a štátne príslušnosti. Napríklad tvrdil, že je z Uzbekistanu, Kirgizska a Ukrajiny. Zatkli ho v pondelok dopoludnia po prílete na rímske letisko Fiumicino z holandského Eindhovenu. Bol naňho vydaný medzinárodný zatykač.

Išlo o súčasť širšej "preventívnej" akcie talianskych úradov, uviedla polícia, pričom ide o "extrémne citlivý prípad so súčasným medzinárodným pozadím". Viac podrobností nezverejnila. Minister vnútra Matteo Piantedosi zdôraznil, že dôležitá bola spolupráca s políciou v ďalších krajinách.

Piantedosi vo vyhlásení ocenil zatknutie ako "veľmi dôležitý výsledok" policajných a justičných orgánov spolupracujúcich "v boji proti teroristickej hrozbe".