02. okt. 2023 o 11:00
mob, TASR, Koktejl

Miro Šatan zvozil Gáboríka pod čiernu zem: Vypustil si medzinárodnú kačicu!

placeholder
Marián Gáborík a Miro Šatan.
Zdroj: TASR

Toto si za klobúk nedá.

Domáci šport
02. okt. 2023 o 11:00
Miro Šatan zvozil Gáboríka pod čiernu zem: Vypustil si medzinárodnú kačicu!

Toto si za klobúk nedá.

Slovenský hokej stál po konci tohtoročných MS pred otázkou, kto bude pokračovať pri reprezentačnom kormidle. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) si nakoniec uplatnil opciu na predĺženie zmluvy s koučom Craigom Ramsaym (72) o ďalší rok.

„Budúcoročný šampionát v Česku bude prakticky ako náš domáci. Verím, že budeme pokračovať v našej hre, ktorá je útočná, rýchla a dosiahneme úspech. Každý rok si hovorím, že je môj posledný, veľmi si plány dopredu nerobím. Pred rozhodnutím som hovoril s manželkou a povedala ‚viem, že sa vrátiš a nevzdáš to‘. Má to tu rada a verím, že sa nájde príležitosť, aby tu mohla byť viac času,“ uviedol Ramsay bezprostredne po oznámení predĺženia spolupráce.

Po konci MS 2023 sa však začali dostávať do médii správy, že sa uvažuje nad zmenou a nástupcom kanadského trénera by mohol byť Švajčiar Patrick Fischer (48), ktorý sa netají tým, že Ramsayho obdivuje. To po šampionáte potvrdil v relácii Braňo Závodský Naživo aj Andrej Podkonický (45).

„Mali pred nami obrovský rešpekt, hlavne tréner Patrick Fischer, ktorý obdivuje Craiga Ramsayho. Veľa vecí sa od neho snaží kopírovať, stále sa spolu bavia, priznal, že pozerajú aj naše videá, pretože tiež chcú hrať útočný hokej, ten agresívny, korčuliarsky...“ prezradil Podkonický.

Ako prvý vypustil správu o švajčiarskom trénerovi bývalý hokejista Marián Gáborík (41) v štúdiu RTVS: „Je to na Craigovi, ako sa on rozhodne. Keď sa rozhodne zostať, tak zostane. Keď nie, tak ja som už počul v kuloároch, že sa šušká o Patrickovi Fischerovi,“ povedal v máji rodák z Trenčína, na čo teraz v podcaste Boris & Brambor zareagoval šéf SZĽH Miroslav Šatan (48).

„Vysvetli mi, kde si zobral tú informáciu, keď si ju pustil do éteru? Fischer má zmluvu so Švajčiarmi a je to proti nepísaným profesionálnym pravidlám, aby si sa rozprával s niekým kto má kontrakt. A moja druhá podotázka je, či si stratil na mňa číslo, keď si sa ma to neopýtal?“ smial sa Šatan, ktorého doplnil Valábik (37) a opísal, ako to vyzeralo v štúdiu, keď ešte neboli zapnuté kamery: „Bol taký tajomný a váhal, či to povedať. Aj som sa ho pýtal, či má tú informáciu zaručenú, keď s ňou ide pred 800-tisíc ľudí a povedal, že je z dobrého zdroja.“

Gáborík svoje konanie po dlhých mesiacoch vysvetlil. „Po prvé by som zdroj nepovedal a druhá vec je tá, že si ho ani nepamätám, úprimne, že odkiaľ to mám. A tretia vec, dávalo mi to logiku. Švajčiari mali najvyššie ciele, ale pokašľali to. Tréner tam bol už dlhý čas, nepodarilo sa im to a s Craigom má veľmi dobré vzťahy, bol jeho mentor. To znamená, že už by nastúpil na ten systém, čo tu Craig začal. Mne to dávalo zmysel. Miro, mám tvoje číslo, ale ono to bolo také spontánne, že to prišlo v tom štúdiu,“ obhajoval sa.

Hoci to vyjednávania s Ramsaym nepokazilo a Kanaďan ostáva na lavičke slovenského výberu ešte minimálne ďalší rok, pri nedávnom stretnutí so samotným Fischerom na Hlinka Gretzky Cupe mal Šatan plné ruky práce uviesť veci na pravú mieru. „Dostalo sa to aj k nemu. Ty si vypustil medzinárodnú ‚kačicu‘, nielen slovenskú,“ zakončil šéf SZĽH.