Maďarská polícia zatkla 30-ročného muža, ktorý zbieral časti ľudských tiel. Získal ich pri svojej práce v nemocnici či z vykradnutých hrobov na cintorínoch v Maďarsku aj na Slovensku, píše TASR na základe správy agentúry AP a serveru telex.hu.
- Maďarská polícia zadržala tridsaťročného muža pre zbieranie častí ľudských tiel.
- Muž pracoval ako ošetrovateľ v nemocnici a pochádzal z Budapešti.
- V jeho byte našli lebky končatiny kosti aj tvár z ľudskej kože.
- Niektoré časti tiel si varil ako jedlo a následne skonzumoval.
- Pozostatky pochádzali z nemocnice aj z vykradnutých hrobov v Maďarsku a na Slovensku.
Maďarský Národný vyšetrovací úrad (NIB) zatkol muža 17. júna v Budapešti na základe informácie, že má doma a v práci časti ľudských tiel. Podozrivý pracuje ako ošetrovateľ v nemocnici, uviedla polícia v utorkovom vyhlásení.
Vyšetrovatelia v mužovom byte zaistili lebky, celú dolnú časť nohy, ruku, ako aj rekonštrukciu ľudskej tváre vyhotovenú zo skutočnej ľudskej kože. Rôzne ďalšie ľudské kosti boli nájdené v kufri.
Našli aj srdce a polícia sa snaží zistiť, či je ľudské alebo zvieracie. Muž sa pri vypočúvaní priznal, že časti ľudského tela zbieral, pretože ho priťahovali. Niektoré aj varil ako jedlo a potom zjedol.
Muža zadržiavajú pre podozrenie z nezákonného použitia ľudských tiel. Podľa polície má „vášeň pre anatómiu a patológiu a rád pitve zvieratá“. Časti tiel zrejme získal pri práci v nemocnici a ich exhumáciou z hrobov „na opustených cintorínoch na Slovensku a v Maďarsku“.
Polícia zaistila mužov počítač, laptop, tablety, mobilné telefóny, SIM karty a dátové karty. Všetky pozostatky preskúmajú forenzní experti, uviedla polícia. Rozsah údajných trestných činov by sa tak mohol po určení ich pôvodu ešte rozšíriť.
