20. feb. 2024 o 05:30
mob, Koktejl

Muž († 54) zomrel po zjedení domácej huspeniny: Polícia okamžite začala konať!

placeholder
Muž († 54) zomrel po zjedení huspeniny kúpenej na trhu. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Napriek úsiliu lekárov sa mu život nepodarilo zachrániť.

Krimi
20. feb. 2024 o 05:30
Muž († 54) zomrel po zjedení domácej huspeniny: Polícia okamžite začala konať!

Napriek úsiliu lekárov sa mu život nepodarilo zachrániť.

Polícia v súvislosti so smrteľnou otravou jedlom zadržala dve osoby. Ide o manželský pár z poľského mesta Mielec, ktorý na trhu v Nowej Dębe predával domáce lahôdkové výrobky zo svojho auta. Jedna osoba zomrela, informuje web onet.pl.

Zadržaná dvojica je manželský pár - žena (55) a muž (56), ktorí sa priznali sa, že chovali ošípané a na prilepšenie si vyrábali údeniny, ktoré predávali v Nowej Dębe.

V ich dome polícia zaistila približne 20 kg mäsových výrobkov, ktoré budú testované v laboratóriu. V sobotu (17. februára) polícia prijala informáciu o úmrtí muža († 54) v nemocnici v Nowej Dębe, ktorého prijali pre otravu jedlom. Napriek úsiliu lekárov sa mu život nepodarilo zachrániť.

S príznakmi otravy jedlom boli do nemocnice prevezené aj dve staršie ženy (67 a 72). Jedna z nich bola neskôr vo vážnom stave prevezená do nemocnice v Krakove.

Polícia určila, že k otrave došlo po konzumácii huspeniny, ktorú si poškodení kúpili v sobotu ráno na trhu v Nowej Dębe od pojazdného predajcu. Manželia uviedli, že v ten deň predali viacero svojich výrobkov.

Informácia o otrave sa objavila v miestnych médiách v sobotu večer. Po týchto správach políciu kontaktovali ďalší dvaja ľudia, ktorí si tiež kúpili domáce výrobky na rovnakom mieste. Polícia obišla ich domovy a zaistila zakúpenú huspeninu.