19. jan. 2023 o 21:56
TASR, Koktejl

Baldwinov advokát odmieta obvinenie zo zabitia: Podľa neho ide o hrozný justičný omyl

placeholder
Herec Alec Baldwin.
Zdroj: Profimedia

Herec Alec Baldwin (64) sa opakovane bráni, že štáb mu povedal, že zbraň nie je nabitá.

Zahraničné správy
19. jan. 2023 o 21:56
Baldwinov advokát odmieta obvinenie zo zabitia: Podľa neho ide o hrozný justičný omyl

Herec Alec Baldwin (64) sa opakovane bráni, že štáb mu povedal, že zbraň nie je nabitá.

Obvinenie amerického herca Aleca Baldwina z neúmyselného zabitia kameramanky Halyny Hutchinsovej pri nakrúcaní westernového filmu Rust je "strašný justičný omyl", uviedol vo štvrtok hercov advokát. TASR informuje podľa agentúry AFP

"Toto rozhodnutie skresľuje tragickú smrť Halyny Hutchinsovej a predstavuje hrozný justičný omyl. Baldwin nemal žiadny dôvod domnievať sa, že v zbrani - alebo kdekoľvek na miestne nakrúcania filmu - je ostrá guľka," povedal hercov právny zástupca Luke Nikas.

"Spoliehal sa na odborníkov, s ktorými spolupracoval, a tí ho ubezpečili, že v zbrani nie sú ostré náboje. Proti týmto obvineniam budeme bojovať a zvíťazíme," vyhlásil právnik. Baldwin počas kamerových skúšok na nízkorozpočtový western v októbri 2021 revolverom značky Colt smrteľne zranil Hutchinsovú a postrelil režiséra Joela Souzu.

Z rovnakého trestného činu bude obvinená aj zbrojárka Hannah Gutierrezová Reedová, ktorá bola za zbraň zodpovedná, oznámila prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová.

V prípade usvedčenia obom hrozí väzenie na 18 mesiacov a pokuta 5000 dolárov, ale v prípade rozšírenia trestu o strelnú zbraň by sa ich trest mohol zvýšiť na päť rokov.

"Po dôkladnom preskúmaní dôkazov a zákonov štátu Nové Mexiko som dospela k záveru, že existuje dostatok dôkazov na vznesenie obvinenia z trestného činu voči Alecovi Baldwinovi a ďalším členom filmového štábu filmu Rust. Nikto nie je nad zákonom a každý si zaslúži spravodlivosť," uviedla Carmacková-Altwiesová.

Baldwin (64) sa opakovane bráni, že štáb mu povedal, že zbraň nie je nabitá.