30. okt. 2023 o 09:30
mob, Koktejl

Herec Oliver Oswald musel po obťažovaní vyhľadať odbornú pomoc: Snívalo sa mi o tom!

placeholder
Herec a moderátor Oliver Oswald.
Zdroj: instagram/oswaldphotoss

Mladý herec a moderátor nedávno priznal závažnú vec.

Domáce promi
30. okt. 2023 o 09:30
Herec Oliver Oswald musel po obťažovaní vyhľadať odbornú pomoc: Snívalo sa mi o tom!

Mladý herec a moderátor nedávno priznal závažnú vec.

Markizácky herec a hviezda seriálu Oteckovia Oliver Oswald (23), ktorý sa v šoubiznise pohybuje od detstva, šokoval priznaním o neslušných návrhoch od človeka z brandže. Keď mal 11 rokov, zahral si v seriáli Zita na krku a následne vystriedal niekoľko úloh v seriáloch ako Búrlivé víno či Horúca krv. Okrem úspechov si musel prejsť aj krušnými chvíľkami, o ktorých prehovoril v podcaste Oskiho Baramu.

Keď mal 14 rokov, stretol sa s obťažovaním zo strany staršieho človeka zo šoubiznisu. Ten ho vzal k sebe domov a dával mu nevhodné návrhy. Chodil na akcie, kde boli herci, speváci, moderátori. Jedna známa osobnosť vo veku okolo 55 rokov mu povedala, že ho „hodí domov“. „Zavolal som rodičom, že ma zoberie ten a ten domov a oni, že jasné, veď celý život ma brávali ľudia z brandže domov,“ opísal.

„Keď sme sedeli v aute, začal sa ma pýtať nejaké otázky a mne vtedy ani len nenapadlo, čo chce ten idiot robiť. Fuj, aké to je odporné, keď teraz o tom rozprávam. On ma zobral k sebe do bytu s tým, že si potrebuje niečo vziať. Vyšli sme hore a začal mi hovoriť, že on má vlastne priateľa a že s tým priateľom sú v pohode... Fuj, normálne mi je na vracanie, keď o tom rozprávam,“ odhalil detaily šokujúcej skúsenosti.

Mal mu povedať, že je v pohode s tým, keď sa budú spoločne s niekým mojkať pri filme. „A ja stojím v tých dverách, ten 14-ročný chalan a počúvaš tieto veci. Absolútne nechápeš, čo sa práve deje a dôveruješ všetkým ľuďom, lebo nie si pokazený svetom. A on začne, že poď na chvíľku, to sa nikto nedozvie. Aj ten tu bol, aj ten tu bol... A môjmu priateľovi to tiež nevadí, môžeme byť buď sami dvaja, alebo príde aj on,“ pokračoval. Potom sa ho Oski spýtal, či v danej chvíli chápal, čo sa deje. „Už vtedy som pochopil a fakt som sa začal báť," dodal Oswald.

Oliver identitu muža odhaliť nechce, aj kvôli tomu, aby sa nestal terčom útokov. Taktiež by nedokázal žiť s pocitom, že by niekomu zničil život a viac by sa médiá sústredili na to meno, ako na podstatu veci.

Vyhľadal pomoc

S celou vecou vyšiel von až po rokoch a s odstupom času si uvedomil, že mal o tom hovoriť už skôr. Keď sa o tom dozvedeli jeho rodičia, boli prekvapení prečo za nimi Oliver neprišiel, pretože by mu boli pomohli. „Vtedy som si myslela, že to najlepšie, čo môžem urobiť je byť ticho. Rodičov to mrzelo a boli aj smutní z toho, či nezlyhali,“ povedal v rozhovore pre Nový čas.

Trvalo deväť rokov, kým sa mladý herec rozhodol vyhľadať odbornú pomoc a navštívil s týmto problémom psychológa. „Veľmi mi to pomohlo aj po takej dlhej dobe. Bola to nevyriešená kapitola v mojom živote a keď ti niekto dá na to odborný pohľad a vidíš, že vie o čom ten človek rozpráva, tak ten ‚kameň‘ sa rozplynul,“ pokračoval a dodal, že impulzom, aby o tom prehovoril, bol sen.

„Snívalo sa mi o tom a potom som si povedal, že aj bude príležitosť, tak s tým pôjdem von. Prečo? Lebo to môže niekomu pomôcť. Tak som si povedal, že idem do toho,“ zakončil Oswald.