25. máj. 2024 o 05:30
TASR, mob, Koktejl

Kontroverzný český moderátor vulgárne urazil herečku Vášáryovú: Verejné ospravedlnenie!

placeholder
Herečka, bývala slovenská politička a diplomatka Magda Vášáryová a český moderátor Luboš Xaver Veselý.
Zdroj: Profimedia

Volil poriadne ostrý slovník.

Domáce promi
25. máj. 2024 o 05:30
Kontroverzný český moderátor vulgárne urazil herečku Vášáryovú: Verejné ospravedlnenie!

Volil poriadne ostrý slovník.

Počas posledných parlamentných volieb (30. septembra 2023) bola herečka a bývalá diplomatka Magda Vášáryová (75) pozvaná českým webom Novinky.cz, aby zhodnotila ich výsledky a vôbec si nebrala servítku pred ústa. V tom čase možnú koalíciu troch strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS, označila za to najhoršie, čo si možno predstaviť a voličov Roberta Fica a jeho družiny označila za nesystémových až spodinu.

„To, že pán Robert Fico a jeho družina, čo sú takí už ľudia vypáchnutí, ľudia, ktorí sú tam dávno, 30 rokov, už vieme, že od nich nemôžeme nič čakať. Nič, čo by bolo pozitívne pre moderné Slovensko, tak títo ľudia, uvidíme no... Nakoľko sa stotožnili s tým hľadaním tých voličov medzi tými nesystémovými voličmi alebo dokonca vyslovene vyslovenou spodinou,“ povedala v rozhovore na rovinu.

Tento výrok sa po minulotýždňovom atentáte na premiéra oneskorene dostal aj k českému moderátorovi členovi Rady Českej televízie Lubošovi Xaverovi Veselému (55), ktorý našej herečke poslal poriadne vulgárny odkaz: „Milá, zlatá Vášáryová, ty spodina. Ja ti zo srdca prajem, aby ti mráz roztrhol p*del! Ja som si túto ukecanú paničku nikdy veľmi nevážil," odkázal jej drsné slová. Teraz si však sype popol na hlavu.

Po streame sa zdvihla vlna kritiky a za svoje ostré slová sa o pár dní ospravedlnil. „Vzhľadom na to, čo všetko sa okolo kauzy deje, čo dostávam za správy, by som chcel povedať, že to čo zaznelo smerom k pani Vášáryovej, zaznelo pár hodín po atentáte na slovenského premiéra Roberta Fica a ja som neadekvátne zareagoval na to staré video,“ uvádza idnes.cz.

Zobralo ma to viac, než som si myslel. Bola to odo mňa veľká chyba, mal som použiť inú metaforu, povedať to inak, nemusela zaznieť žiadna vulgarita. Človek má fungovať tak, že keď urobí chybu, má sa vedieť ospravedlniť. Týmto sa chcem pani Vášáryovej ospravedlniť, mal som to povedať inak,“ vysvetlil Veselý.