28. máj. 2024 o 10:05
TASR, Koktejl

Nehoda na D1 pri Hornej Strede: Polícia začala trestné stíhanie

placeholder
Nehoda na D1 mala fatálne následky.
Zdroj: Facebook/Matúš Šutaj Eštok

Slovensko sa spamätáva z tragédie.

Domáce krimi
28. máj. 2024 o 10:05
Nehoda na D1 pri Hornej Strede: Polícia začala trestné stíhanie

Slovensko sa spamätáva z tragédie.

V súvislosti s pondelkovou tragickou dopravnou nehodou na diaľnici D1 pri Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom začal novomestský policajný vyšetrovateľ trestné stíhanie za prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

"Vodič nákladného motorového vozidla značky Scania z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do pravej časti vozovky, kde narazil prednou časťou vozidla do stojaceho vozidla Mýtnej polície, v ktorom v tom čase sedel 42-ročný úradník mýtnej jednotky. Ten v dôsledku nárazu utrpel mnohopočetné zranenia a bol leteckou záchrannou službou transportovaný do nemocnice. Príslušníčka Policajného zboru, ktorá v čase nárazu stála vedľa vozidla, utrpela ľahké zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice," informuje polícia.

Nákladné vozidlo následne narazilo do stojaceho vozidla hasičského zboru, vedľa ktorého stáli dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Muži vo veku 27 a 43 rokov následkom nárazu utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli. Druhé vozidlo hasičského zboru následkom nárazu vymrštilo do stredu vozovky.