13. apr. 2024 o 06:00
žani, Koktejl

Weiterovi išlo srdce puknúť od smútku, prišiel o člena rodiny: Padol a bol mŕtvy

placeholder
Weiter sa vyrovnáva so stratou psíka.
Zdroj: Facebook/ Otto Weiter & Petra Maxin official

Repeťák Otto Weiter (68) sa s fanúšikmi podelil o smutnú správu.

Domáce promi
13. apr. 2024 o 06:00
Weiterovi išlo srdce puknúť od smútku, prišiel o člena rodiny: Padol a bol mŕtvy

Repeťák Otto Weiter (68) sa s fanúšikmi podelil o smutnú správu.

Po takmer 17 rokoch prišiel o štvornohého člena rodiny. "Rickuško náš. 16 a pol roka si nám robil radosť. Bol si nám oddaným, verným rodinným členom. Dnes si sa mi naposledy zahľadel do očí a prešiel si cestou dúhy. Teba už nič nebolí, no nám naše srdiečka idú prasknúť od smútku. Spinkaj sladko," odkázal v dojemnom statuse zlatému retríverovi do neba.

Pre Otta bola strata psíka ďalšou ranou. Tú najväčšiu mu osud zasadil v lete 2020, keď náhle zomrela jeho manželka Andrejka († 47). Psík bol podľa speváka úplne zdravý. "Videl, počul, jedol, chodil, hral sa, do poslednej chvíle bol úplne aktívny. Rozlúčil sa so mnou pri bráne, keď som odchádzal z domu, pozrel sa na mňa a zrazu ho stočilo. Vždy keď odchádzam autom preč, počkám, kým sa zavrie brána. Obidva psy sa vždy pozerali na mňa. Zrazu ho len stočilo a padol a bol mŕtvy,“ zveril sa portálu pluska.sk Weiter.

Spevák pri hrozivom pohľade okamžite vyskočil z auta a zavolal na manželku Petru Maxin. "Rýchlo k nemu utekala, dávala mu masáž srdca, ale už mu nebolo pomoci. Zomrel akoby za odmenu. Ešte sa so mnou akoby rozlúčil," opísal smutný moment.

So svojimi psíkmi má Otto veľmi silné puto. "K nám keď niekto príde, nechápe z nich, tie psy mi rozumejú pomaly ako ľudia. Teraz mi už ostal iba mladší Rony. Asi týždeň ho hľadal doma, bol nervózny. Rony bude mať teraz 5 rokov, tak spolu si nažívali tých 5 rokov. Už si zvykol, ale bol z jeho straty naozaj na nervy, ako aj my," dodal zronený umelec.