18. máj. 2024 o 06:00
žani, Koktejl

Puškárová dva dni po atentáte na premiéra Fica poslala odkaz celému národu: Toto nie je slovenské!

placeholder
Moderátorka Zlatica Puškárová
Zdroj: instagram/zlaticapuskarova

Moderátorka odsúdila atentát.

Domáce promi
18. máj. 2024 o 06:00
Puškárová dva dni po atentáte na premiéra Fica poslala odkaz celému národu: Toto nie je slovenské!

Moderátorka odsúdila atentát.

Zlatica Švajdová Puškárová je neodmysliteľnou súčasťou spravodajstva a aj keď ju teraz nevidíme na obrazovkách, pozorne sleduje aktuálnu situáciu. Ostrieľaná moderátorka informovala svojich fanúšikov o atentáte na premiéra Roberta Fica prezdieľavaním príspevkov s najdôležitejšími informáciami.

Dva dni po strašnom čine sa rozhodla zareagovať. "Politika nemôže vraždiť, nemôže naháňať strach, nemôže sa stať súťažou o najhrubší vulgarizmus, nemôže ponižovať a bezhlavo bičovať emócie, nemôže zúfalo rozdeľovať," začala Puškárová. "Verím, že nie je slovenské byť v neustálom konflikte, nepohode, výsmechu iných, len preto že majú iný názor. Verím, že nie je slovenské neustále kritizovať, podpichovať a vyhľadávať rýdzi negativizmus," pokračovala.

Rovnako verí, že nie je slovenské šíriť nenávisť, riešiť konflikty násilím, byť surový v komunikácii, rozdeľovať spoločenstvo a vulgárne nadhodnocovať vlastné schopnosti. "Verím, že nie slovenské byť zlý, manifestovať cez sociálne siete zbabelú odvahu, kopať bez zodpovednosti za slová a nezmyselnými poznámkami strácať drahocenný čas. Verím, že nie je slovenské, aby som ráno mojim deťom vysvetľovala, prečo sú pred školou policajti a vymýšľala milosrdné klamstvá, aby sa nebáli," napísala ďalej obľúbená moderátorka.

To dobré, čo tu chce vidieť je pochopenie, láskavosť, solidarita a súcit. "Verím, že naša krajina je plná talentu, múdrosti, pohostinnosti a peknej každodennosti. Verím a vidím, že nám rastie generácia, ktorá má otvorenú myseľ, skvelé zručnosti, len často zostáva v hmle konfliktov neviditeľná. Bolo by pekné, keby bolo slovenské prajnosť, pracovitosť, láska k rodine a obyčajná radosť z vlastných životov," vyliala si srdce.

Pripomenula aj surovú popravu novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej z nenávisti, na ktorú netreba zabúdať. "Práve dnes (17. máj) by Ján oslavoval narodeniny," podčiarkla. Zlatica sa v závere silného statusu pridala k tým, ktorí odsudzujú atentát na Roberta Fica. "Sme predovšetkým ľudia. Skoré uzdravenie pán premiér," odkázala cez sociálnu sieť.