03. apr. 2024 o 05:00
jž, Koktejl

Moderátor Vratko Sirági skončil v nemocnici: Zdravie je dar! Čo sa stalo?

placeholder
Moderátor Vratko Sirági bol v nemocnici.
Zdroj: Instagram/vratko_s

V minulosti ho trápili vážne zdravotné problémy.

Domáce promi
03. apr. 2024 o 05:00
Moderátor Vratko Sirági skončil v nemocnici: Zdravie je dar! Čo sa stalo?

V minulosti ho trápili vážne zdravotné problémy.

Moderátor Vratko Sirági (34) je obľúbenou tvárou, ktorú diváci vždy radi vidia na televíznych obrazovkách. Od júla 2018 začal svoju kariéru ako redaktor v relácii Teleráno, kde informoval divákov o udalostiach zo sociálnych sietí a moderoval dopravný servis. V súčasnosti sa v relácii venuje moderovaniu počasia.

Mnohí ľudia ho poznajú aj ako minuloročného účastníka tanečnej šou Let's Dance, kde nahradil speváčku Máriu Čírovú, ktorá z dôvodu zranenia musela odstúpiť. Svojím úsmevom učaril väčšine divákov a hneď si ho obľúbili. V tejto súťaži sa s partnerkou Annou Riebauerovou umiestnili na tretej priečke.

Vratko sa dlhšiu dobu neozýval na sociálnych sieťach a dokonca nebol ani na vysielaní rannej šou. Svojim sledovateľom na sociálnej sieti poodhalil dôvod neaktivity. "Posledné dva týždne v skratke. Zdravie je dar. Nie sme nezničiteľní. Menej je niekedy viac. Už je dobre," napísal v krátkosti k fotke z nemocnice, ktorú nájdete v galérii nad článkom. Vratko je však opäť fit a dokonca sa už ukázal aj v Teleráne.

"Začalo sa to v stredu večer, keď som prišiel z tanečného tréningu. Nedostatok spánku a nadmerné množstvo silových aj tanečných tréningov sa podpísali na mojom fyzickom kolapse. Chytila ma zimnica a vysoké teploty, ktoré som niekoľko dní nevedel dostať pod kontrolu. Vďaka pohotovosti blízkych sa mi v sobotu podarilo dostať do nemocnice, kde mi naordinovali ďalšiu liečbu, vďaka ktorej sa už cítim lepšie. Je to pre mňa poučenie a výkričník do budúcna, vytvoriť si väčší balans a nájsť viac priestoru aj na oddych," prezradil pre Markízu.

"Priznám sa, že od minuloročného Let’s Dance som dlhodobo ignoroval problémy s kolenami či zápaly v kĺboch. Všetko si ma to počkalo. Ono to tak občas v živote býva, že nás zahltia povinnosti a my veľakrát zabudneme na to, čo je naozaj dôležité a čomu treba venovať pozornosť. Som rád za túto skúsenosť, ktorá mi to opäť trefne pripomenula," dodal moderátor.

Vratko bol onkologický pacient

Moderátor v mladosti bojoval so zákernou rakovinou. O svojej diagnóze prehovoril v šou Let's Dance a pre Markízu pri jednom z tréningov zodpovedal otázky z rubriky 7 otázok pre.

Keď v rozhovore padla otázka, či si pamätá moment, keď mu povedali, že je vyliečený, prišiel s odpoveďou, ktorá dojíma. "Pamätám si ten moment. Oslávili sme to bonboniérou s maminou, to si tiež pamätám. A pamätám si, že som vtedy nevedel dva dni spať od šťastia," uviedol.

S chorobou ale bojovala aj jeho sestra Simona. "Ja si vážim na mojej sestre, že aj napriek tomu, ako sme dospelí, sme veľmi rozdielni, tak napriek tomu máme to jadro také zdravé, také spoločné. A to je skrz to, že vlastne takisto ako ja, aj ona si prešla onkologickou chorobou. Čiže asi je to aj taký silný moment, ktorý nás vtedy spojil a vnímame to všetci," povedal Vratko so slzami v očiach v dokrútke v šou Let's Dance.