19. apr. 2024 o 22:56
TASR, Koktejl

Nečakaný incident pred súdom v New Yorku: Popálený muž je v kritickom stave!

placeholder
Muž vytiahol bandasku, oblial sa nejakou kvapalinou a zapálil sa pred súdom v New Yorku.
Zdroj: TASR/AP

Policajti a okoloidúci sa ho snažili uhasiť pomocou búnd a hasiacich prístrojov.

Zahraničné krimi
19. apr. 2024 o 22:56
Nečakaný incident pred súdom v New Yorku: Popálený muž je v kritickom stave!

Policajti a okoloidúci sa ho snažili uhasiť pomocou búnd a hasiacich prístrojov.

Muž, ktorý sa v piatok polial horľavinou a zapálil pred súdom v New Yorku, kde prebieha pojednávanie s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom, je v nemocnici v kritickom stave, informovala televízia CNN s odvolaním sa na políciu. Píše o tom TASR.

Šéf newyorskej polície Jeffrey B. Maddrey uviedol, že muž najprv v parčíku oproti súdu vytiahol z plecniaka letáky, ktoré tam porozhadzoval. "Potom vytiahol bandasku a oblial sa nejakou kvapalinou — predpokladáme, že išlo o urýchľovač horenia — a zapálil sa," povedal Maddrey na tlačovej konferencii.

Muž sa potom zrútil na policajné zábrany pred súdom a následne na zem. Na sociálnych sieťach sa objavilo video, podľa ktorého sa muža snažili uhasiť okoloidúci aj policajti pomocou búnd a hasiacich prístrojov. Maddrey dodal, že polícia preverí zabezpečenie verejného poriadku v súvislosti so súdnym pojednávaním, hoci k porušeniu bezpečnostných protokolov nedošlo, keďže muž sa podpálil v parčíku prístupnom verejnosti.

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom sa Trump ako prvý bývalý prezident v dejinách USA postavil pred súd pre obvinenia zo spáchania trestného činu. Je obžalovaný z podplácania pornoherečky Stormy Danielsovej počas predvolebnej kampane v roku 2016 s cieľom dosiahnuť, aby o pomere s ním mlčala.