24. máj. 2024 o 06:45
TASR, Koktejl

Príjemný večer v reštaurácii sa skončil pohromou: Najmenej 4 ľudia zahynuli po zrútení terasy

placeholder
Na Malorke sa zrútila terasa reštaurácie. (ilustračné foto)
Zdroj: TASR/AP

Príčina nehody dosiaľ nie je známa.

Krimi
24. máj. 2024 o 06:45
Príjemný večer v reštaurácii sa skončil pohromou: Najmenej 4 ľudia zahynuli po zrútení terasy

Príčina nehody dosiaľ nie je známa.

Najmenej štyria ľudia prišli o život a 16 ďalších utrpelo zranenia pri zrútení časti budovy dvojposchodovej reštaurácie na prímorskej promenáde pri meste Palma, metropole španielskeho ostrova Malorka. Sedem zranených je vo „veľmi vážnom“ a deväť ďalších vo „vážnom“ stave. TASR o tom informuje podľa správ španielskych médií a agentúry AFP.

Väčšinu z obetí a zranených tvoria cudzinci a turisti, povedal médiám šéf miestnych hasičov Eder García. Zranených previezli do viacerých nemocníc v ostrovnej metropole Palma. Obeťami by podľa španielskych médií mali byť dvaja muži a dve ženy.

K incidentu došlo približne o 20.30 h v reštaurácii Medusa Beach Club, kde sa zrútila terasa na prvom poschodí. Príčina nešťastia dosiaľ nie je známa, úrady však považujú za nateraz najpravdepodobnejšie, že k zrúteniu došlo z dôvodu preťaženia. Záchranári sa ešte v noci obávali, že v troskách by mohli objaviť ďalších ľudí. Okoloidúcich preto žiadali o zachovávanie ticha, aby počuli prípadných preživších.

Španielske médiá vrátane denníka El País najskôr informovali o štyroch mŕtvych a 27 zranených, neskôr však počet zranených znížili. Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril sústrasť rodinám obetí. Informoval, že je v kontakte s miestnymi predstaviteľmi a že španielska vláda je pripravená na ostrov vyslať potrebnú pomoc. Malorka je najväčším zo španielskych Baleárskych ostrovov, pričom vlani ju navštívilo až vyše 17 miliónov turistov.