13. sep. 2023 o 05:30
mob, Koktejl

Tragický koniec slávneho džokeja Filipa Minaříka († 48): Zapálil sa v aute?!

placeholder
Český džokej Filip Minařík.
Zdroj: Profimedia

Nedávno Českom otriasla hrozná správa.

Zahraničný šport
13. sep. 2023 o 05:30
Tragický koniec slávneho džokeja Filipa Minaříka († 48): Zapálil sa v aute?!

Nedávno Českom otriasla hrozná správa.

Jeden z najúspešnejších džokejov českej histórie Filip Minařík († 48) spáchal samovraždu, zneli prvé správy v médiách. To najhoršie sa potvrdilo a teraz vyšli na svetlo ďalšie detaily jeho tragického odchodu zo sveta. Podľa Blesku minulý pondelok sadol do auta, benzínom polial interiér a škrtol zápalkou, potvrdili dva nezávislé zdroje.

Minařík sa už od roku 2020 stretával s psychickými problémami po tom, čo si 3. júla privodil vážne zranenia. Po ťažkom páde si poranil hlavu, bol týždne v umelom spánku a neskôr sa znova učil chodiť. „Postaviť sa znova na nohy, to bol taký neuveriteľný pocit. Podobný ako vyhrať dostih,“ prezradil v relácii ČT 13. komnata.

Potom ale prišlo precitnutie a uvedomil si, že už nikdy sa nevrátil späť k tomu, čo miloval. Upadol do depresií a začal brať lieky. Nehoda poznačila aj jeho manželstvo a hoci mal 7-ročnú dcérku Finju, ďalej už nevládal. „Otvorila sa priepasť, do ktorej som spadol. V tej sa hľadám dodnes,“ opisoval v programe, ktorý natočil pár týždňov pred smrťou.