30. máj. 2024 o 06:48
TASR, Koktejl

Smrť ďalšieho kandidáta na primátora mesta: Zastrelený bol počas zhromaždenia

placeholder
Kandidáta na primátora mesta v Mexiku zastrelili v posledný deň kampane. (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Nejde o raritu.

Krimi
30. máj. 2024 o 06:48
Smrť ďalšieho kandidáta na primátora mesta: Zastrelený bol počas zhromaždenia

Nejde o raritu.

Počas vrcholiacej kampane pred voľbami v Mexiku zavraždili ďalšieho kandidáta: obeťou útoku sa v stredu stal Alfredo Cabrera, ktorý sa uchádzal o post primátora juhomexického mesta Coyuca de Benítez. Zastrelený bol od chrbta počas predvolebného zhromaždenia, informovala vo štvrtok agentúra AFP.

Streda bola posledným dňom kampane pred voľbami, v ktorých Mexičania rozhodnú o obsadení viac ako 20.000 mandátov v Kongrese a v miestnych zastupiteľstvách. Voliť sa bude aj hlava štátu, pričom existuje veľká šanca, že Mexičania si prvýkrát v dejinách zvolia do tejto funkcie ženu.

Agentúra AP pripomenula, že predvolebnú kampaň sprevádzalo násilie, ktorého miera nebola síce vyššia ako pri iných voľbách v dejinách Mexika, ale bezprecedentné boli masové streľby: kandidáti aj v minulosti bývali zabíjaní cielenými útokmi, no teraz páchatelia strieľali do volebných tímov kandidátov. V tomto roku bolo zatiaľ zabitých asi 27 kandidátov, väčšinou sa uchádzali o post primátora alebo poslanca mestského zastupiteľstva.