22. feb. 2024 o 21:15
TASR, Koktejl

Mohutný požiar zachvátil 14-podlažnú bytovku: Hasičom sťažuje prácu silný vietor!

placeholder
Horiaci obytný dom vo Valencii.
Zdroj: TASR/AP

Na mieste zriadili poľnú nemocnicu.

Zahraničie
22. feb. 2024 o 21:15
Mohutný požiar zachvátil 14-podlažnú bytovku: Hasičom sťažuje prácu silný vietor!

Na mieste zriadili poľnú nemocnicu.

Najmenej sedem zranených vrátane troch hasičov si vyžiadal rozsiahly požiar, ktorý vo štvrtok popoludní zachvátil 14-podlažnú obytnú budovu v štvrti Campanar v španielskom meste Valencia. TASR o tom informuje na základe správ denníka El País a verejnoprávnej televízie RTVE.

Požiar vznikol v priestoroch na štvrtom podlaží, ale rýchlo sa rozšíril po celej budove. Polícia zablokovala prístup do oblasti, aby uľahčila príchod záchranných vozidiel. Záchranári, ktorí dostali hlásenie krátko po 17.30 h, prostredníctvom sociálnych sietí ľudí vyzvali, aby sa nepribližovali k miestu požiaru, kam premiestnili aj poľnú nemocnicu. Likvidáciu požiaru budovy postavenej v roku 2008, v ktorej je 138 bytov, sťažujú vietor a sálavé teplo.

RTVE uviedla, že v budove sa stále nachádzajú ľudia, ktorých sa hasiči snažia vyslobodiť. Denník El País cituje odborníka na stavebné konštrukcie Davida Higueru, podľa ktorého všetko nasvedčuje tomu, že príčinou rýchleho šírenia požiaru bol materiál použitý na fasáde. Ide o hliníkové platne so syntetickým izolátorom, ktorý je "veľmi horľavý".