17. jún. 2024 o 11:00
žani, Koktejl

Šokujúca spoveď Čaputovej: Dcére našli nádor na mozgu! Exprezidentka sa zosypala

placeholder
Bývalá prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Kruté zistenie!

Domáce správy
17. jún. 2024 o 11:00
Šokujúca spoveď Čaputovej: Dcére našli nádor na mozgu! Exprezidentka sa zosypala

Kruté zistenie!

Zuzana Čaputová stála v čele štátu od roku 2019 do uplynulej soboty. Bola prvou ženou v úrade prezidenta Slovenskej republiky a vo veku 45 rokov aj najmladšou osobou, ktorá zastávala na Slovensku tento úrad. Doteraz však nikto netušil, aké ťažké chvíle Čaputová prežívala len týždeň pred svojou inauguráciou. V knihe rozhovorov Nestratiť sa sama sebe, si zaspomínala na obrovský strach, ktorý mala o jednu z dcér.

Emmu často trápili migrény a tak ju zobrala k neurologičke, kde mierila aj s Leou, ktorá zasa zle doskočila na telesnej výchove v škole. Pravidelné bolesti hlavy mladšieho z dievčat mali hrozivý dôvod. "Staršia dcéra bola v poriadku. Mladšej dcére však našli nádor na mozgu," šokovala Čaputová. "Bola to veľká emocionálna strela do najslabšieho miesta, ktoré mám, a tým sú moje deti. Alebo presnejšie do najsilnejšieho miesta," vyznala sa.

Vydesená nebola len ona, ale aj dcéra. O nádore jej nepovedala hneď priamo, ale snažila sa to optimisticky zaobaliť a hovorila jej o ďalších vyšetreniach. "Spomínam si, že pre tú šialenú vnútornú bolesť a strach, ktoré som nemohla vyjadriť, som si hlboko vrývala nechty do rúk, aby som ju cítila. Nemohla som tú bolesť naplno prežiť," dodala otvorene Čaputová. Po odhalení diagnózy sa "zosypala". Ocitla sa pred najťažšou životnou dilemou. Najskôr váhala, no napokon nabrala silu a stala sa prezidentkou.