05. mar. 2024 o 07:30
žani, Koktejl

Pročko podáva trestné oznámenie na Tabák a tam nekončí: Rázna reakcia političky!

placeholder
Pročko plánuje trestné oznámenie na Tabák.
Zdroj: Instagram/romanatabak, TASR

Politik sa rozhodol podniknúť právne kroky.

Domáca politika
05. mar. 2024 o 07:30
Pročko podáva trestné oznámenie na Tabák a tam nekončí: Rázna reakcia političky!

Politik sa rozhodol podniknúť právne kroky.

Bývalá tenistka a exposlankyňa Romana Tabák obvinila Jozefa Pročka z obťažovania. Po niekoľkých dňoch prepierania kauzy na verejnosti, sa politik vyjadril pre portál pluska.sk. Incident poprel, no priznal, že vyslovil poznámku o „šťavnatých stehnách“.

"Nesedí nič, čo tvrdí. Už len to, ako splietala, kde sa sťažovala Hegerovi. Najprv na koaličnej rade, potom vraj na Úrade vlády. Eda som sa na to pýtal, potvrdil, že za ním bola. Ale ak by to bolo také vážne, určite by to so mnou riešili. Viete, mne ľudia sami teraz posielajú veci, fotky a podporné správy. V jednej z nich je fotka, ako sa Tabák vyzliekla do podprsenky na futbalovom štadióne," povedal Pročko.

Zopakoval, že neurobil nič z toho, čo tvrdí exposlankyňa a myslí si, že ide o politickú objednávku od Andreja Danka, ako prísľub za dobré miesto na kandidátke do eurovolieb a na novom ministerstve športu. Obvinenie neplánuje nechať len tak. "Podávam na ňu trestné oznámenie a budem to riešiť aj súdnou cestou. Budem žiadať aj odškodnenie," uzavrel.

Možnosť, že bude mať na krku trestné oznámenie, neušla pozornosti Tabák. Zareagovala na sociálnej sieti. "Nemám sa čoho báť. Ja som opísala pravdivo do detailu, čo sa presne stalo," vyjadrila sa rázne.

Verzia političky

V čase, keď došlo k incidentu boli obaja členmi hnutia OĽANO. "Na Bôriku v roku 2021 na parkovisku, keď som išla domov. Veľmi nepríjemná skúsenosť. Ospravedlnil sa mi. Pýtal sa, ako to mám rada, že určite mám rada sex a že aké mám šťavnaté stehná. Približoval sa ku mne a bol ako zmyslov zbavený. Smradľavý. Až mi bolo zle," opísala moment, na ktorý nezabudne.

Tabák dodala, že incident sa mal riešiť aj na Úrade vlády, kde jej mali podľa jej slov povedať, že Pročko je tým známy a nie je jediná. "Nebudem menovať, lebo určite by povedali, že sa to nestalo. V parlamente som o tom hovorila medzi kolegami a vie o tom veľa ľudí," objasnila ďalej. Neskôr napísala, že sa jej mali ozvať aj ďalšie ženy, ktoré mal poslanec obťažovať.

"Pročko je jeden narušený človek, čo nemá čo robiť v politike. OĽANO si ho drží kvôli hlasom a sledovanosti. Fuj, je mi zle z celej strany pokryteckej. Vymýšľajú zavádzajúce videá ako oklamať ľudí," penila Tabák. Neskôr vyhlásila, že v súvislosti s kauzou je pripravená ísť aj na detektor lži.

Na jej stranu sa postavila exposlankyňa Katarína Chrenová Hatráková. Komentovala Pročkov status, v ktorom oslovil na svoju obranu niekoľkých bývalých kolegov. "Romana hovorí to, čo mnohí vedia a zažili tiež. Tvoje sexuálne narážky voči ženám i voči mužom sú neprístojné. Napísať takýto status je z tvojej strany absolútnou drzosťou a dôkazom nulovej sebareflexie. Nemáš sa pod kontrolou a mal by si to riešiť," naložila mu. Pročko tvrdí, že s Hatrákovou už telefonoval a všetko si vysvetlili.