Konšpirační teoretici tvrdia, že na videu zobrazujúcom otvárací ceremoniál olympijských hier v Pekingu z roku 2008 je vidieť účinkujúceho so slúchadlami AirPods.
Na videu z TikToku je vidieť účinkujúceho na hrách v Pekingu, ktorý má v uchu biely plastový predmet pripomínajúci slúchadlá od spoločnosti Apple. Nezvyčajné tvrdenie o cestovaní v čase vyplýva z toho, že slúchadlá AirPods prišli na trh až v roku 2016, teda celých osem rokov po hrách, informuje The Sun.
Používateľ TikToku yessirbrother vo svojom videu hovorí, že si užíval otvárací ceremoniál v Pekingu, kým nenašiel niečo, čo je podľa neho pozoruhodný objav. "Myslím, že som našiel skutočného cestovateľa v čase. Olympijské hry v Pekingu 2008 - tento chlapík má Airpods!", hovorí s popisom ČÍNA, VYSVETLI TO na obrazovke.
Toto nie je jediný prípad, keď fanúšikovia spájajú veľké športové podujatie s cestovaním v čase. Niektorí tvrdia, že na ikonickej fotografii z osláv finále majstrovstiev sveta vo futbale v roku 1962 sa skrýva cestovateľ v čase.
Historická snímka kapitána Brazílie Maura Ramosa, ktorý triumfálne dvíha trofej v Čile, má v sebe viac, než sa na prvý pohľad zdá. Priamo pred stredopoliarom je vidieť ruku človeka so záznamovým zariadením, ktoré sa podozrivo podobá na mobilný telefón. Tento zvláštny predmet dokonca upútal pozornosť víťazného Brazílčana, ktorý naň zrejme priamo hľadí.
Ľudia si podivuhodné úkazy nevšímajú len na fotografiách. V minulosti spôsobil poriadny rozruch bizarný prvok v ohromujúcom výtvore Ferdinanda Georgea Waldmüllera s názvom Očakávaný. Odborníci však domnienku o tom, že žena znázornená na maľbe používa iPhone vyvrátili a trvali na tom, že sa za tým skrýva jednoduché vysvetlenie. V skutočnosti by žena mala v rukách držať malú modlitebnú knižku.
Podľa konšpirátorov je vidieť niečo nezvyčajné aj na nástennej maľbe z 30. rokov 20. storočia zobrazujúcej výjav z koloniálnej Ameriky 17. storočia. Zdá sa, že na maľbe Umberta Romana z roku 1937 je muž, ktorý hľadí na smartfón, čo historikov mätie. Niektorí pátrači na internete ponúkli túto fresku ako dôkaz, že cestovatelia v čase preniesli moderné technológie do minulosti. Iní však tvrdia, že by mohlo ísť o zrkadlo, bežne obchodovaný predmet v Novom Anglicku v 17. storočí.
A vraj existuje aj ďalší dôkaz, že cestovanie v čase je skutočné. Podľa niektorých ľudí je iPhone znázornený aj na 350 rokov starej maľbe.