14. apr. 2024 o 13:00
mob, TASR, Koktejl

Bratovi Petry Vlhovej dochádza so Slovenskom trpezlivosť: Odchod do zahraničia?!

placeholder
Brat Petry Vlhovej Boris Vlha.
Zdroj: instagram/borisvlha

Povedal to na plné ústa.

Domáce promi
14. apr. 2024 o 13:00
Bratovi Petry Vlhovej dochádza so Slovenskom trpezlivosť: Odchod do zahraničia?!

Povedal to na plné ústa.

Sobotné výsledky prezidentských volieb jednu časť Slovenska potešili a tá ďalšia zostala sklamaná. Do druhej skupiny občanov patrí aj brat Petry Vlhovej Boris (32). „Vždy hľadám pozitívne veci aj v tých zlých a budem pracovať ešte usilovnejšie, aby moja dcéra mohla čo najskôr odísť z tejto republiky. Žiť a študovať v normálnom svete,“ napísal v nedeľu na Instagrame.

Vlha tak po víkende rozmýšľa nad odchodom do zahraničia, pretože smerovanie tejto krajiny sa mu vôbec nepozdáva. „Nehádžem flintu do žita a bodaj by ma nový pán prezident prekvapil. Rešpektujem demokratické výsledky volieb, pretože sme v demokracii. Nič to však nemení na tom, že som sklamaný. Môj pocit je naďalej taký, ako som napísal. Budem robiť všetko pre to, aby som zarobil dostatočne na to, aby mohla dcéra čím skôr odísť do zahraničia,“ povedal pre Šport24.sk.

Brat úspešnej lyžiarky, si nedávno otvoril so snúbenicou Simonou v rodnom Liptovskom Mikuláši reštauráciu, verí, že dcérka Lujza odíde zo Slovenska už počas strednej školy a oni si búdu môcť dovoliť kúpiť nehnuteľnosť v zahraničí, alebo tam za ňou dochádzať. „Jednoducho chcem, aby dcéra vyrastala v normálnej spoločnosti a nie proruskej,“ dodal.

O tom, že mladá rodinka zostane v zahraničí uvažovali už v minulosti, no nakoniec sa vrátili aj kvôli rodine a priateľom. „Predsa je to náš domov, ktorý milujeme. Je tu krásna príroda. Mám ale pochodené iné krajiny. Myslím si, že som sa nacestoval už dosť a poviem vám, že naozaj neviem, kam smeruje táto krajina. Som z toho znechutený. Zo Slovenska by mohlo byť druhé Švajčiarsko, ale opak je pravdou,“ zakončil.

Oficiálnym víťazom druhého kola prezidentských volieb je Peter Pellegrini so ziskom 53,12 percenta hlasov. Ivan Korčok získal 46,87 percenta hlasov. Oficiálne výsledky potvrdila Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán na nedeľnej tlačovej konferencii.

Pellegriniho volilo 1 409 255 voličov, Korčokovi odovzdalo svoj hlas 1 243 709 voličov. Rozdiel medzi oboma kandidátmi je 165 546 hlasov. Volebná účasť dosiahla 61,14 percenta, čo je 2 671 279 voličov. Oproti prvému kolu bola účasť vyššia, vtedy prišlo hlasovať 2 265 656 voličov, čo je 51,91 percenta hlasov.

Slováci si šiestykrát v histórii Slovenskej republiky volili prezidenta v priamych voľbách. Slovensko malo dosiaľ piatich prezidentov. Prvým bol Michal Kováč, ktorého však volil parlament. Priamo si občania volili hlavu štátu prvýkrát v roku 1999, vybrali si Rudolfa Schustera. Po ňom bol dvakrát na čele štátu Ivan Gašparovič. Nasledoval Andrej Kiska a dosiaľ poslednou prezidentkou je Zuzana Čaputová. Funkčné obdobie jej uplynie 15. júna, keď bude inaugurovaný jej nástupca Peter Pellegrini.