Slovensko môže na MS posilniť ďalší hráč z NHL: Erik Černák s Tampou Bay na pokraji vypadnutia!

Erik Černák v zápas s Floridou Panthers.
Zdroj: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay sú na pokraji vyradenia v 1. kole play-off zámorskej NHL.

Zahraničný šport

Vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie prehrali Lightning v noci na piatok aj tretí duel s Floridou, tentoraz podľahli na domácom ľade 3:5 a v sérii vedie ich súper už 3:0 na zápasy. Tampe nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý odohral vyše 20 minút a okrem jednej strely rozdal jedenásť hitov.

Černák si pripísal druhú asistenciu na gól Nicka Paula v 55. minúte a pripísal si prvý bod v tohtoročnej play-off. V prípade vypadnutia by teoreticky mohol posilniť slovenskú reprezentáciu na májových MS v Česku. Štvrtý zápas je na programe opäť na ľade Tampy v sobotu o 23.00 SELČ.

Carolina zvíťazila v ďalšom zápase Východnej konferencie nad New Yorkom Islanders 3:2 a rovnako vedie v sérii už 3:0 na zápasy. „Ostrovania“ prestrieľali súpera 31:22, hostí však držal nad vodou dánsky brankár Frederik Andersen a ich víťazný gól strelil fínsky útočník Sebastian Aho.