17. nov. 2023 o 06:00
žani, Koktejl

Temné tajomstvo Kolárovského je vonku, o tomto nevedela ani Twiinska: Pokus o samovraždu!

placeholder
Matúš Kolárovský alias Yael.
Zdroj: instagram/matuskolarovsky

Sype si popol na hlavu.

Domáce promi
17. nov. 2023 o 06:00
Temné tajomstvo Kolárovského je vonku, o tomto nevedela ani Twiinska: Pokus o samovraždu!

Sype si popol na hlavu.

Spevák a herec Matúš Kolárovský (22) sa rozhodol otvorene prehovoriť o svojom najtemnejšom tajomstve. V šokujúcom videu sa priznal, že má skúsenosti s drogami či inými omamnými látkami. Pre Nový Čas doplnil ďalšie prekvapivé detaily zo svojho súkromia, o ktorých nevedela mamina Vierka ani mama jeho dcérky Veronika Nízlová.

Dnes si mladík uvedomuje, že spravil veľkú chybu. K drogám ho priviedla práca modela a nevyhol sa im ani pri hudbe. "Začínal som veľmi mladý, mal som iba 17 rokov a cestoval som po svete. Veľakrát som z toho bol vystresovaný a nevyspatý. Boli tam ľudia, ktorí si nás pozývali do rôznych klubov a platili nám drinky a dávali aj iné veci," opísal s tým, že išlo hlavne o marihuanu, ale išlo aj o iné drogy.

Omamné látky bral, aby sa vyhol tlaku a ľuďom, aj keď bol medzi nimi. Netají ani to, že ich užíval často. "V zahraničí som sa toho nebál, lebo ma nikto nepoznal a vedel som, že určite sa to mama a ani nikto iný nedozvie," priznal úprimne. Mamine o tom nedokázal povedať a jeho pracovný tím sa pravdu dozvedel, keď s tým úplne sekol.

Okrem drog bol závislý na liekoch, ktoré zapíjal alkoholom. "Teraz už lieky vôbec neužívam. Ale vtedy som ich bral každý deň. A nebolo toho málo. Boli to všetky možné antidepresíva, ako sú Lexaurin, Xanax, Valexia... Prvýkrát, keď som si ich dal, keď som mal stres, uľavilo sa mi. Dobre som sa najedol. Vedel som sa na všetko sústrediť. Bolo mi dobre... Ale nemal som tie lieky predpísané," odhalil ďalej.

Kolárovský premýšľal nad tým, že vyhľadá odbornú pomoc. "Ale ten problém odišiel vtedy, keď mi niektorí ľudia odišli zo života. Začal som ľudí triediť," porozprával. Ešte predtým nastal v jeho živote zlomový moment. "Chcel som sa predávkovať liekmi vo vlaku. To bolo to najhoršie, čo som urobil. V ten deň, keď som cestoval do Rakúska vlakom, som užil lieky. Nikto by si to nevšimol. Len by som zaspal. Ja som chcel skoncovať so životom. Na druhý deň som vyzeral ako troska," uzavrel s tým, že to vtedy nikomu nepovedal.