19. nov. 2023 o 12:00
krsk, Koktejl

Internetom koluje účtenka z reštaurácie, ľudia zúria: Pozrite, koľko si vypýtali za...

placeholder
Večera neskončila tak, ako očakávali (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Móda nepochopiteľných prirážok na účte pokračuje.

Zaujímavosti
19. nov. 2023 o 12:00
Internetom koluje účtenka z reštaurácie, ľudia zúria: Pozrite, koľko si vypýtali za...

Móda nepochopiteľných prirážok na účte pokračuje.

Šialeným položkám na účtenkách v obľúbenej dovolenkovej krajine nie je koniec! Hoci je leto už ďaleko, ešte stále sa objavujú isté kontroverzie po celom Taliansku. Najnovšie na sociálnych sieťach koluje zarážajúci príplatok z podniku v Palerme, informuje web Il Messagero. Za otvorenie fľaše vína si zaúčtovali 8 eur!

Celková suma na účtenke bola približne 49 eur, no zákazníka zarazila práve suma za otvorenie fľaše - 8 eur. Súčasť stolového servisu tak zvýšila cenu fľaše sektu zo 16,99 eura na 24,99 eura. Zákazníci túto sumu považovali za nespravodlivú a táto účtenka sa následne stala virálnou na internete. Polemika sa dostala až k majiteľom podniku, ktorí následne podali vysvetlenie.

Obhajoba podniku

Majiteľ podniku vysvetlil, že otvorenie uzáveru fľaše treba považovať za súčasť stolovej služby ponúkanej hosťom. "Ak má víno chuť korku, zákazník môže požiadať o výmenu. Ak však dôvod nespotrebovania požadovanej fľaše treba hľadať výlučne v čisto subjektívnom chuťovom faktore, osoba, ktorá si fľašu objednala, musí zaplatiť za jej otvorenie, ktoré je teraz pre iného zákazníka nepoužiteľné," vysvetlil.

Okrem toho sú podľa neho vína predávané v danom podniku rovnaké ako v pridruženej maloobchodnej predajni. Stručne povedané, cena uzavretej fľaše je cena supermarketu, ale otvorená fľaša v skutočnosti zahŕňa akýsi stolový servis. "Cena fľaše sa stáva takou, akú by sme našli v reštaurácii, a nie ako v supermarkete," dodal. Majiteľ však súhlasil, že zlepší komunikáciu ponúkaných služieb a že lepšie objasní položku na účtenke.