24. jún. 2024 o 15:09
TASR, Koktejl

Dráma na Kramároch, Dolinková odsúdila útoky na zdravotníkov: Rázna požiadavka!

placeholder
Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
Zdroj: TASR

Obrátila sa na ministra vnútra.

Domáce krimi
24. jún. 2024 o 15:09
Dráma na Kramároch, Dolinková odsúdila útoky na zdravotníkov: Rázna požiadavka!

Obrátila sa na ministra vnútra.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) odsúdila útoky na zdravotníkov. Požaduje za ne zvýšenie sankcií. V tejto veci intenzívne komunikuje aj so šéfom rezortu vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD). Zdravotníkom za ich prácu a nasadenie poďakovala. TASR o tom informovali z komunikačného oddelenia ministerstva.

"Rázne odsudzujem akékoľvek fyzické útoky na našich zdravotníkov zo strany pacientov. Takéto agresívne a arogantné správanie voči lekárom a zdravotníkom je v našej spoločnosti absolútne neprijateľné. Zdravotníci nesmú byť vystavovaní verbálnym ani fyzickým útokom. Naši lekári a zdravotnícky personál dennodenne venujú maximálne úsilie starostlivosti o pacientov a poskytujú im tu najlepšiu starostlivosť, často aj za cenu vlastného pohodlia a zdravia," poznamenala Dolinková.

Téme sa venovali aj na pondelkovom rokovaní rady vlády pre prevenciu kriminality. Rezort navrhol zvýšenie sankcií za útoky na zdravotníkov. "Našim cieľom je zabezpečiť bezpečné pracovné prostredie, kde môžu vykonávať svoju prácu bez strachu a obáv. (...) Navrhovanými opatreniami chceme ochrániť ľudí, ktorí sa starajú o naše zdravie a naše životy," dodala ministerka.

V nemocnici na bratislavských Kramároch napadol v sobotu (22. 6.) 43-ročný pacient dvoch zdravotníkov a ďalšieho pacienta. Zdravotníci utrpeli ľahšie až stredné poranenia tváre a horných končatín. Muža polícia obvinila z trestného činu výtržníctva spáchaného na chránenej osobe v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe. Vyšetrovateľ mu navrhol väzobné stíhanie.