24. máj. 2024 o 10:00
mob, Koktejl

VIDEO Ivan Korčok po atentáte na premiéra Fica: Je dôvod na obavy, ale nemali by sme prepadnúť strachu

placeholder
Ivan Korčok.
Zdroj: TOMAS BENEDIKOVIC / AFP / AFP / Profimedia

Atentát zaskočil aj bývalého kandidáta na prezidenta.

Domáca politika
24. máj. 2024 o 10:00
VIDEO Ivan Korčok po atentáte na premiéra Fica: Je dôvod na obavy, ale nemali by sme prepadnúť strachu

Atentát zaskočil aj bývalého kandidáta na prezidenta.

V stredu 15. mája otriasla celým Slovenskom krátko po 14:30 hod. informácia, že po rokovaní vlády v Handlovej postrelili premiéra Roberta Fica (59). Útok zarezonoval všade a správa o streľbe na premiéra sa objavovala na titulkách svetoznámych médii. Svetoví lídri boli z tohto činu šokovaní a premiérovi posielali odkazy, aby z toho vyviazol živý bez trvalých následkov.

Atentát zaskočil aj bývalého kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka (60), ktorého sa ľudia na Instagrame pýtali, či sa teraz nebojí, že „má terč na chrbte“ alebo strach zo stretávania sa s ľuďmi.

„Ja si myslím, že aj po tom, čo sa stalo premiérovi, ale aj čo tu už je dlhšie, je dôvod na obavy. Ale nemali by sme prepadnúť strachu, lebo od strachu je len krátka cesta k takej apatii a odovzdaniu sa, a prestaneme sa pozerať okolo seba. Samozrejme, že je dôležitá obozretnosť, keď sme niekde vo verejnom priestore, tak žijeme takúto dobu, ale strachu by sme nemali prepadnúť. Nemôžem nám byť jedno, čo sa okolo nás deje,“ povedal niekdajší minister zahraničných vecí.

Mnoho ľudí si tiež kladie otázku, ako tento bezprecedentný čin môže ovplyvniť samotného premiéra Robert Fica. Či zmení svoju rétoriku, alebo aj či sa ešte plnohodnotne vráti do politického života si ale Korčok netrúfa odhadnúť.

„Úprimne, to ja neviem, ale je to veľmi vážna vec a chcem mu opätovne zaželať skoré uzdravenie. Veď to je ťažké fyzicky, pri tých zraneniach, ale aj psychicky. Bol by som veľmi rád, keďže to je kľúčový hráč slovenskej politiky, aby aj on prispel k tomu, aby sa situácia upokojila,“ dodal rodák z Banskej Bystrice a vyzval nielen politikov, ale aj všetkých Slovákov, nech prejdú od slov k činom.