Súťažiaci v štvrtom kole tanečnej šou Let's Dance čelili mimoriadnej výzve. Okrem svojho hlavného čísla museli zvládnuť aj špeciálnu choreografiu pod vedením jedného z porotcov. Režisér Ján Ďurovčík, známy svojou nekompromisnosťou, si pod svoje krídla vzal dve hviezdne dvojice, a to Jána Koleníka s Dominikou Roškovou a Nelu Pociskovú s Filipom Kucmanom.
Na parkete sa k štvorici pridali aj profesionáli zo Slovenského divadla tanca. Popri choreografii Pocisková s Koleníkom za pomoci herca Jána Slezáka zaspievali kultovú skladbu El Tango de Roxanne z muzikálu Moulin Rouge. Bol to nepochybne emotívny vrchol celého večera, ktorý nenechal chladným ani samotného Jána Ďurovčíka. "Bol to jeden z najkrajších týždňov, aké som za posledné obdobie zažil," povedal so slzami v očiach.
Bezprostredne po dychberúcom vystúpení neskrýval silné emócie ani Koleník, ktorý adresoval režisérovi úprimné slová vďaky. "Za tento týždeň si mi veľa energie vzal, ale veľa energie si mi dal. Zapálil si vo mne chuť k divadlu, za čo ti veľmi pekne ďakujem," vyhlásil utierajúc si slzy, pričom sa mu triasol hlas. Dojatiu sa napokon neubránila ani Nela.
Taktiež pripomenul, že umenie má v spoločnosti nezastupiteľné miesto, najmä v období, keď čelí neistote. "Ja chcem ešte povedať, že v časoch, keď sa kultúru na Slovensku snažia zlikvidovať isté skupiny a naozaj nie je dobrá situácia pre kultúru. Všimnite si, že tento program dal príležitosť toľkým talentovaných ľuďom tento večer, ďakujeme ti za to, Pepe. Aj tvojmu divadlu aj tanečníkom, ale sú tu naozaj zoskupenia, ktoré nie je tak vidno, ako bolo dnes večer vidno nás a s nimi by sme mali byt solidárni," uzavrela hviezda seriálu Dunaj, k vašim službám, za čo si od celého publika vyslúžila búrlivý potlesk.
Reakcia Kristíny Tormovej
Koleníkove silné slová okamžite zarezonovali u jeho kolegyne z umeleckej branže. Herečka, spisovateľka a influencerka Kristína Tormová vyzdvihla narastajúcu guráž v kultúrnej obci. "Beriem späť, že sa už nikto neozve. Spustila sa vlna odvahy. Vďaka. Vďaka všetkým, čo sa nepo*rali. Keď budeme držať spolu, nemáme sa čoho báť,“ zdôraznila v nedeľu na Instagrame. FOTO príspevku nájdete v galérii.
Tormovej uznanie nebolo náhodné. V posledných týždňoch na sociálnych sieťach otvorene kritizovala pasivitu v umeleckých kruhoch. Kolegom vyčítala najmä to, že hoci v súkromí s mnohými rozhodnutiami kultúrnych inštitúcií nesúhlasia, verejne sa boja ozvať. O to viac ju zrejme potešilo, že práve taký obľúbený a vplyvný herec, akým je Ján Koleník, pred celým národom prelomil mlčanie a jasne sa zastal slovenskej kultúry.
