05. apr. 2026 o 12:00
mob, Koktejl

Chystá sa Pavel Bruchala do politiky? Silné slová exmoderátora: Mňa nešokujú tí politici, mňa šokuje spoločnosť

placeholder
Bývalý moderátor Pavel Bruchala.
Zdroj: Instagram/pavel_bruchala

Myslí si, že politikou by sa mal zaoberať každý.

Domáce promi
05. apr. 2026 o 12:00
Chystá sa Pavel Bruchala do politiky? Silné slová exmoderátora: Mňa nešokujú tí politici, mňa šokuje spoločnosť

Myslí si, že politikou by sa mal zaoberať každý.

Bývalý moderátor Pavel Bruchala (48) sa netají svojimi názormi a pravidelne ironicky komentuje aktuálne dianie na Slovensku. V minulosti priznal, že dostal niekoľko ponúk na vstup do politiky, no vtedy ich odmietol. K tejto téme sa znova vrátil v rozhovore pre Closer Talks. „Stále ma volajú do politiky a chcú, aby som do nej šiel. Osobne si myslím, že viac asi môžem tejto spoločnosti dať ako, nazvime to, občiansky aktivista alebo niečo podobné,“ priznal vášnivý cestovateľ a dodal, že stále u neho vyhráva odpoveď „nie“.

Bývalá tvár televízie Markíza Bruchala tvrdí, že politiku sleduje denno-denne a myslí si, že by sa ňou mal zaoberať každý, pretože by nám nemalo byť ukradnuté, kam táto spoločnosť ide a špeciálne v tomto období. „Každý deň vidíme, čo nespravodlivé, čo nehorázne, čo arogantné a ďalšie prívlastky by som mohol hovoriť, sa deje v politike zo strany vládnych predstaviteľov, čiže tých, ktorí sú teraz pri moci, a mňa šokuje tá ich arogancia. Nič nerešpektujú,“ hneval sa Bruchala.

Exmoderátor tiež dodal, že bude pokračovať s videami, v ktorých vládu kritizuje. „Tento rok je strašne dôležitý, lebo ten ďalší už budú voľby. V tomto sú komunálne, takže to je tiež dôležité, aby sme si uvedomili, komu dáme moc v regióne, meste, na ulici kde bývame. Máme tu už dva a pol roka vládu Smeru, Hlasu a SNS a ja stále budem prízvukovať ľuďom, že všimnite si tú vec, čo sa za ten čas urobilo pre vás, pre nás. Čo ste dostali od týchto ľudí, ktorých ste si zvolili, aby vás reprezentovali, aby zmenili túto spoločnosť k lepšiemu,“ povedal.

„Hovorili o lacnejších potravinách, nižších cenách za energie... A teraz ľudia pocítia realitu, pretože prišli prvé vyplaty. Tam uvideli vyššie odvody, vyššie dane, ceny idú zo dňa na deň vyššie a vyššie. A to je na margo týchto ľudí, ktorí sú pri moci, ktorí nič iné neriešia, len kajúcnikov, nižšie tresty, ktoré im hrozia, pretože stále sú obvinení. Mňa nešokujú tí politici, mňa šokuje spoločnosť, že dokedy toto dokážeme tolerovať, trpieť, kydajú nám na hlavu, tlačia nás viac do toho bahna a tá slovenská spoločnosť je stále v stave, že: ,Noačo, máme alternatívu?‘“ uviedol Bruchala.

Na druhej strane podľa svojich slov chápe aj ľudí, ktorí zo Slovenska odišli a už sa domov nechcú vrátiť. Najčastejšie sú to študenti, ktorí si vybrali štúdium v zahraničí, medzičasom sa rozhodli tam zostať. „Nechcem znižovať úroveň slovenských škôl, ale buďme realisti. Dobre vieme, kde v rebríčkoch sa objavujú naše univerzity. To je presná ukážka toho, kde máme naše školstvo a kde chce vláda, aby aj zostalo. Súčasná vláda totiž určite nechce, aby z našich škôl vychádzali vzdelaní a uvedomelí ľudia. Nie, oni potrebujú ovce. Potrebujú počty, pretože u nás nerozhoduje kvalita, ale kvantita,“ odhalil svoje myšlienky na rovinu.

Stretol sa s tým osobne. „Mám kamarátov-pedagógov, ktorí si trhajú vlasy, že musia púšťať takých ľudí, o ktorých proste vedia, že to nevedia, ale vedia, že ich tá škola v úvodzovkách potrebuje, lebo na nich dostane nejaké peniaze, čiže to je úplne choré. Tí mladí ľudia sa chcú vrátiť, ale keď vidia, že my tu pomaly strácame demokraciu a predseda vlády absolútne nerešpektuje zákony...“ zhrnul Bruchala.

Od vstupu do politiky tho má odrádzať to, že by už nemohol tak slobodne cestovať ako predtým. „Nonstop byť na Slovensku by bolo pre mňa náročné. Musel by som urobiť túto obetu, že teraz keď chcem vstúpiť do politiky a idem sa zamerať na to, aby sme sa ako spoločnosť nejako zmenili. Lebo my ako spoločnosť sa musíme zmeniť. Tohto sa ja trošku viac obávam, nie seba, že či by som to zvládol, ale ja mám obavu z toho – a toto je tá kritika na nás ako spoločnosť – že my nie sme dostatočne múdri, odvážni a aj sebakritickí k tomu, aby sme si uvedomili, na čo reálne máme a na čo nemáme,“ zakončila niekdajšia televízna tvár.