22. sep. 2022 o 15:10
žani, TASR, Koktejl

Náraz do stromu skončil s tromi zranenými: Spolujazdkyňa (19) bojuje o život!

placeholder
Pri nehode sa zranili traja ľudia. Mladé dievča utrpelo život ohrozujúce zranenia.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Mladá vodička nezvládla jazdu, jej kamarátka bojuje o život.

Domáce správy
22. sep. 2022 o 15:10
Náraz do stromu skončil s tromi zranenými: Spolujazdkyňa (19) bojuje o život!

Mladá vodička nezvládla jazdu, jej kamarátka bojuje o život.

Považskobystrickí dopravní policajti zasahovali v stredu popoludní pri vážnej nehode v katastri obce Prečín (okres Považská Bystrica). Podľa doterajších zistení iba 19-ročná vodička dostala so svojim vozidlom Peugeot 206 na ceste šmyk a narazila pravou bočnou časťou vozidla do stromu. Mladá žena má vodičské oprávnenie len od februára tohto rok. "Bohužiaľ, táto nehoda neskončila len s pokrčenými plechmi. Ľahko sa zranila vodička Peugeotu a taktiež aj jej rovnako starý spolujazdec," informovali polícia.

Také šťastie, žiaľ, nemala ich rovesníčka, ktorá sedela na zadnom sedadle. "Pri nehode utrpela vážne, život ohrozujúce zranenia a leteckou záchrannou službou bola odvezená do nemocnice," upresnili.

"Po čelnom náraze osobného vozidla do stromu utrpela 19-ročná žena vážne poranenie hlavy s poruchou vedomia. Posádka leteckých záchranárov si ju po pristátí vedľa miesta nehody prevzala do svojej starostlivosti. Lekárka jej poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie, stabilizovala základné životné funkcie a následne ju preložili na palubu vrtuľníka," uviedla hovorkyňa VZZS ATE Zuzana Hopjaková. Ako dodala, v umelom spánku s vážnym poranením hlavy mladú ženu letecky previezli do fakultnej nemocnice v Žiline. Ďalší dvaja účastníci dopravnej nehody ostali v starostlivosti pozemných záchranárov.

Výsledok dychovej skúšky u vodičky bol negatívny. "Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví."