21. feb. 2024 o 18:00
Dominika Vargová, Koktejl

Krutá smrť mladej fitnesky († 30): Jej mŕtve telo našli odhodené pred domom rodičov!

placeholder
Fitneska a influencerka Debora Michelsová.
Zdroj: Instagram/personaldebbymichels

Vyšetrovanie stále prebieha.

Zaujímavosti
21. feb. 2024 o 18:00
Krutá smrť mladej fitnesky († 30): Jej mŕtve telo našli odhodené pred domom rodičov!

Vyšetrovanie stále prebieha.

Podľa správ bolo telo populárnej fitnes influencerky pohodené pred domom jej rodičov v Brazílii po tom, ako ju manžel zabil počas prudkej hádky, informuje DailyMail. 30-ročnú Deboru Michelsovú našli v piatok 26. januára v skorých ranných hodinách na chodníku v meste Montenegro v južnom štáte Rio Grande do Sul. Polícia sa domnieva, že ju zabil jej o 10 rokov starší manžel, ktorý potom bezcitne odhodil jej mŕtve telo pred dom jej rodičov.

Michlesovú, známu ako Deby, našli prikrytú červenou dekou niekoľko metrov od domu. Podozrivý údajne polícii povedal, že sa dvojica dostala do ostrej hádky, ktorá prerástla do fyzického napadnutia. Manžel, ktorý sa v Brazílii volá Alexander Gunsch, údajne chytil Deby okolo krku a potom ju zdvihol a hodil o skriňu. V tomto momente podľa miestnych správ povedal polícii, že jeho manželke kulturistke začalo byť zle a čoskoro stratila vedomie.

Potom vzal Deby do nemocnice na ošetrenie, ale keď zistil, že je mŕtva, odhodil ju na chodník pred domom, uviedli miestne médiá. Noviny Correio Do Povo uvádzajú, že kamerové záznamy zachytili moment, keď podozrivý vytiahol telo Deby z auta a položil ho na chodník. Odvtedy ho polícia drží vo väzbe, pričom jeho žiadosti o predĺženie lehoty zadržania bolo v sobotu večer vyhovené. Pohreb Deby sa konal v sobotu 27.januára.

„Táto situácia je odporná. Naša rodina chce spravodlivosť. Nemôžete ho nechať nepotrestaného,“ povedal rozhorčený a zdrvený brat Alex Michels. Dodal, že Deby chcela odísť z domu ešte pred tragédiou. „Rodina má veľa síl, aby túto situáciu vydržala,“ povedal Alex. „Komunita je vystrašená. Deň pred zločinom sa on a môj otec rozprávali o tom, že sa rozídu. Všetko sa zdalo byť v poriadku, až kým sa rodičia nezobudili a nenašli svoju dcéru pred domom mŕtvu,“ dodal.

„Debora bola príťažlivá osoba. Rozžiarila každé miesto, kam prišla. Mala len priateľov a robila len dobro. Bola to bojovníčka, podnikateľka, to čo sa stalo, sa nedá vysvetliť. Nezaslúžila si to. Nechápeme to,“ povedala jej blízka priateľka Deise Chemelo.

Podľa Cleusy Spinatovej, advokátky pre pomoc ženám na špecializovanej policajnej stanici, sa Gunsch vzdal a priznal k činu, keď polícia v sobotu navštívila jeho adresu. Pani Spinatová uviedla, že polícia prípad rieši ako femicídu (trestný čin z nenávisti spočívajúci v zabíjaní žien z dôvodu ich pohlavia, pozn. red.) a že Gunsch je hlavným podozrivým zo smrti svojej manželky. Policajné vyšetrovanie pokračuje.

Deby sa na sociálnych sieťach prezentovala ako osobná trénerka a tvorkyňa obsahu. Bola populárna na Instagrame a mala tisíce sledovateľov, ktorí sledovali jej príspevky, v ktorých sa dozvedeli o jej životnom štýle a práci trénerky. Na sociálnych sieťach sa objavujú aj fotografie, na ktorých Deby s manželom často spoločne cvičia v posilňovni a ukazujú svaly.