06. apr. 2024 o 09:20
TASR, Koktejl

Hrozné správy o nehode autobusu v Spišskom Podhradí: Dve osoby zraneniam podľahli, sedem je zranených!

placeholder
Dopravná nehoda si vyžiadala tri životy a sedem zranených.
Zdroj: TASR - Adriána Hudecová

Zásah stále prebieha a počty pacientov sa ešte môžu meniť.

Domáce krimi
06. apr. 2024 o 09:20
Hrozné správy o nehode autobusu v Spišskom Podhradí: Dve osoby zraneniam podľahli, sedem je zranených!

Zásah stále prebieha a počty pacientov sa ešte môžu meniť.

Po nehode autobusu v Spišskom Podhradí pri Spišskej Kapitule v okrese Levoča evidujú mŕtvych aj zranených. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR na sociálnej sieti spresnilo, že dve osoby zraneniam podľahli a 7 osôb je zranených. "Posádky nám z miesta doteraz nahlásili sedem zranených a dve osoby žiaľ utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Zásah stále prebieha, čiže situácia sa môže meniť," uviedla Klimešová.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová pre TASR uviedla, že autobus sa z neznámych príčin pohol a deti, ktoré stáli pred ním a vystupovali, sa dostali pod neho.

Cesta je aktuálne podľa polície neprejazdná. „Polícia je na mieste a nehodu dokumentuje,“ dodala na sociálnej sieti. Na základe volania na tiesňovú linku 155 vyslali k nehode štyri pozemné ambulancie a dva vrtuľníky leteckej záchrannej služby.

Podľa Ministerstva vnútra SR sa nehoda stala na cirkevnom stretnutí mladých veriacich, autobus tam zrazil desať ľudí. Na miesto nehody sa presúva aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

„Toto veľké nešťastie ma nesmierne zasiahlo. Podujatie a program sme zrušili. Bude iba adorácia a svätá omša. Myslím na rodičov a rodiny,“ uviedol spišský diecézny biskup František Trstenský. Na základe volania na tiesňovú linku 155 vyslali k nehode pozemné ambulancie a vrtuľníky leteckej záchrannej služby.