03. apr. 2024 o 19:33
TASR, Koktejl

Maďarská aliancia má v tom jasno: Podporíme tohto prezidentského kandidáta!

placeholder
Predseda strany Aliancia Krisztián Forró
Zdroj: TASR

Druhé kolo volieb sa uskutoční už túto sobotu.

Domáca politika
03. apr. 2024 o 19:33
Maďarská aliancia má v tom jasno: Podporíme tohto prezidentského kandidáta!

Druhé kolo volieb sa uskutoční už túto sobotu.

Členovia predsedníctva Maďarskej aliancie odporučili v spoločnom stanovisku svojim voličom voliť Petra Pellegriniho. TASR o tom informovala hovorkyňa Petra Pellegriniho Patrícia Medveď Macíková.

"Podpísaní členovia predsedníctva strany Maďarská aliancia týmto v druhom kole prezidentských volieb vyjadrujeme podporu Petrovi Pellegrinimu. Na minulosť nikdy netreba zabúdať, ale podstatou sobotňajších prezidentských volieb pre nás a našu komunitu je súčasnosť, ale najmä budúcnosť. Tá musí byť v prvom rade mierová, s dôrazom na hodnoty, ktoré sú pre našu komunitu po stáročia vlastné," uvádzajú.

Pellegriniho považujú za hlas mieru a kandidáta, ktorý podľa nich nepodľahne tlaku domácich a európskych progresívnych elít. "Je garantom zachovania dobrých vzťahov s Maďarskom, ako s jedným z našich najbližších spojencov a podporovateľom myšlienky spolupráce krajín V4," deklarovali.

Dodali, že uvedené dôvody robia Pellegriniho kandidátom, za ktorého kandidatúru sa vedia postaviť a odporučiť ho svojim voličom. Pod stanovisko sa podpísali Krisztián Forró, Péter Pandy, György Gyimesi, József Berényi, József Nagy, Gergely Agócs, Zoltán Cziprusz, Attila Pál, Csaba Furik, Gyula Bárdos a Miklós Viola.

Druhé kolo volieb bude v sobotu. O prezidentský palác zabojujú Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Voliči si vyberajú hlavu štátu na funkčné obdobie piatich rokov.