13. apr. 2024 o 09:52
TASR, Koktejl

Masaker v austrálskom nákupnom stredisku: Po útoku prišli o život najmenej 4 ľudia!

placeholder
V nákupnom centre vyčíňal útočník (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Polícia zasahovala po útoku v nákupnom stredisku v Sydney.

Zahraničné krimi
13. apr. 2024 o 09:52
Masaker v austrálskom nákupnom stredisku: Po útoku prišli o život najmenej 4 ľudia!

Polícia zasahovala po útoku v nákupnom stredisku v Sydney.

Austrálska polícia v sobotu oznámila, že zasahovala v reakcii na útok bodnou zbraňou na viacero osôb v nákupnom centre v Sydney. TASR o tom informuje na základe správ agentúry AFP a stanice BBC. Austrálske média informovali aj o streľbe a obetiach na životoch.

Viacero osôb prišlo o život po tom, ako utrpeli bodné rany a jednu osobu zastrelili policajti. Nákupné stredisko bolo uzavreté a osoby, ktoré sa v ňom nachádzali, evakuovali, píše agentúra AP. Polícia ľudí vyzvala, aby sa okolitej oblasti vyhýbali. Denník The Sydney Morning Herald (SMH) na svojej webovej stránke písal o štyroch obetiach bodných rán, polícia však tieto informácie bezprostredne nepotvrdila.

Ide o centrum Westfield Bondi Junction vo východnej časti Sydney. Na videách zverejnených na sociálnych sieťach je možné vidieť množstvo sanitiek a policajných áut i davy ľudí v okolí centra.

V nákupnom centre v Sydney dobodali viacero osôb a jedna bola zastrelená

Viacero ľudí bolo dobodaných na smrť a jednu osobu zastrelila polícia v sobotu pri incidente v nákupnom centre v austrálskom meste Sydney. TASR informuje podľa agentúr AFP a DPA, ktoré sa odvolali na austrálske médiá.

Záchranné zložky boli do centra Westfield Bondi Junction vo východnej časti Sydney privolané približne o 15.40 h miestneho času (7.40 h SELČ). Policajný hovorca pre austrálsku tlačovú agentúru AAP potvrdil viacero obetí bodných rán a jednu zastrelenú osobu. Hovorca zdravotnej záchrannej služby uviedol, že údajne išlo o jedného z dvojice páchateľov. Po ďalšom polícia pátra.

Na mieste podľa očitých svedkov vypukla panika, nakupujúci utekali do bezpečia a polícia za usilovala zaistiť bezpečnosť. Miestne média zverejnili záznamy z bezpečnostných kamier, na ktorých vidno muža utekajúceho po centre s veľkým nožom a zranené osoby ležiace na podlahe, píše AFP. Nákupné stredisko bolo uzavreté a osoby, ktoré sa v ňom nachádzali, evakuovali. Polícia ľudí vyzvala, aby sa okolitej oblasti vyhýbali.