30. máj. 2024 o 04:30
Katarína Knochová, vmr, TASR, Koktejl

Herečka Vica Kerekes: Narodila som sa pre to, aby som vyjadrovala rôzne emócie

Čo pre ňu znamená umenie?

Celebrity
30. máj. 2024 o 04:30
Herečka Vica Kerekes: Narodila som sa pre to, aby som vyjadrovala rôzne emócie

Čo pre ňu znamená umenie?

Slovenská filmová a televízna akadémia ešte v apríli udelila prestížne ocenenia Slnko v sieti za rok 2023. Najviac cien získala čierna komédia Invalid, hneď po nej historická dráma Slúžka.

Slúžka režisérky Mariany Čengel Solčanskej si odniesla štyri ceny Slnko v sieti. Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe v snímke podľa SFTA podala Dana Droppová v úlohe Anky. Tomáš Berka je vďaka tejto historickej snímke najlepším architektom - scénografom, najlepšie kostýmy navrhla Katarína Štrbová Bieliková. Ocenenie v kategórii najlepšie masky si za film Slúžka odniesli Martin Blizniak a Miroslava Krepsová.

V kategórii najlepší filmový scenár zvíťazil Miro Šifra za film Úsvit. Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe podala Éva Bandor, ktorú akademici ocenila za postavu matky Márie vo filme režiséra Mátyása Priklera Moc.

Na slávnostnom galavečere nechýbala ani herečka Vica Kerekes, ktorá zahviedzila práve v úspešnom filme Slúžka. Čo pre Vicu znamená táto nominácia, ako si spomína na nakrúcanie slúžky? Viac sa dozviete vo videu.