25. jún. 2022 o 05:00
žani, Koktejl

Za brutálnu vraždu učiteľky Ludmily odsúdili tuláka: Zarážajúci zvrat po 40 rokoch

placeholder
Ludmila zomrela krutým spôsobom (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

V januári 1905 vyhasol život mladej učiteľky Ludmily hrôzostrašným spôsobom.

Zahraničné krimi
25. jún. 2022 o 05:00
Za brutálnu vraždu učiteľky Ludmily odsúdili tuláka: Zarážajúci zvrat po 40 rokoch

V januári 1905 vyhasol život mladej učiteľky Ludmily hrôzostrašným spôsobom.

K hororovej vražde došlo v lese medzi českými obcami Pozdeň a Jedomělice. Dcéru riaditeľa Ludmilu Volfovú a to, akým hrozným spôsobom odišla z tohto sveta na mieste dodnes pripomína pomník.

28.januára sa mladá žena vracala z vyučovania, keď na ňu zaútočil vrah. Odzadu ju bodol nožom do krku s tak brutálnou silou, až jej preťal miechu a oddelil hlavu od tela, píše sa v kronike obce Pozdeň. Utrpela sedem rán, ktoré spôsobili zranenia nezlučiteľné so životom.

Z miesta činu viedla krvavá stopa, no pri ceste sa stratila. Na druhý deň našli vyšetrovatelia tuláka Šímu. „Všetko poprel. Popoludní bol polapený poštovým poslom Šubrtom v Jedomeliciach druhý z vraždy podozrivý Šrámek,“ stojí ďalej v kronike.

Mentálne zaostalý Šrámek bol v čase zadržania celý od krvi a našiel sa u neho aj nôž. Až na smrteľnej posteli priznal, že krv bola zo srnky, ktorú zabil. Bál sa trestu za pytliactvo a tak nič nepovedal. I keď celý čas tvrdil, že je nevinný, odsúdili ho na trest smrti. Neskôr súd verdikt zmenil na doživotný trest vo väzení s najprísnejším strážením.

Šrámek strávil za mrežami takmer 40 rokov. Napokon sa ukázalo, že celý čas hovoril pravdu. Svetlo do prípadu prinieslo nečakané priznanie miestneho učiteľa, ktorý taktiež zomrel v roku 1945. "Pri poslednom pomazaní sa kňazovi zveril, že on je vrahom," píše sa na stránke obce. Motívom mimoriadne brutálneho činu bola neopätovaná láska.