08. dec. 2023 o 13:00
žani, TASR, Koktejl

Ibiho Maigu zasiahla smrť Haščákovej (†43): Silné spomienky a FOTO aj s Patejdlom († 68)

placeholder
Ibi oplakáva smrť Haščákovej.
Zdroj: Facebook/Ibrahim Maiga, TASR - Zuzana Čižmáriková

Strata úžasnej bytosti a skvelej speváčky ním silno otriasla.

Domáce promi
08. dec. 2023 o 13:00
Ibiho Maigu zasiahla smrť Haščákovej (†43): Silné spomienky a FOTO aj s Patejdlom († 68)

Strata úžasnej bytosti a skvelej speváčky ním silno otriasla.

Ibrahim Maiga (60) sa po dlhých rokoch života na Slovensku vrátil do rodného Mali. Situáciu u nás už nesleduje tak pozorne, preto sa dozvedá správy oneskorene. Zatiaľ čo všetci oplakávajú už od nedele smrť Barbary Haščákovej, k nemu sa dostala smutná informácia až v utorok.

"Nie, ako je možné, že mi zomrela Barbara Haščáková, a ja sa to len tak náhodou dozviem. Je mi nanič," napísal bývalý herec a spevák. Na krehkú umelkyňu má veľa spomienok a z archívu vybral aj ich spoločné fotky. Sú na nich s Vašom Patejdlom († 68), ktorý taktiež odišiel tento rok do umeleckého neba. Trojica pózuje v Afrike. Fotky zrejme pochádzajú z čias, kedy sa v exotickej krajine točila Fontána pre Zuzanu 3 (1999).

Ibi sa po smrti oveľa mladšej kolegyne zamyslel nad tým, že nikto nie je večný. "Musíme si užiť jeden druhého, kým sme tu na tomto svete, čas sa kráti pre každého z nás, každým dňom. Sme na tomto svete len chvíľu, aj preto sa chovajme ako ľudia, každý jeden z nás potrebuje lásku a každý človek, čo žije, má nejaký problém, a to nemusí byť dôvod byť zlý na druhých. Pomáhajme si, prosím," vyzval všetkých cez sociálnu sieť.

Náhla smrť

Speváčka naposledy vydýchla už 22. novembra na Floride v USA. Lekári určili ako príčinu smrti náhlu cievnu mozgovú príhodu. Hoci Barbaru už dlhší čas trápili zdravotné problémy s pankreasom, bolo jej úmrtie pre celú rodinu nepredstaviteľným šokom. "Odišla bez bolesti," uviedla smútiaca rodina.

"Posledná rozlúčka s Barbarou sa uskutočnila v utorok 28. novembra na miestnej rímskokatolíckej fare. Komorný akt sa konal v prítomnosti najbližšej rodiny a úzkeho okruhu priateľov. V nasledujúcich týždňoch budú jej telesné pozostatky prenesené v urne na Slovensko, pochovaná bude v našich rodných Košiciach," uviedol brat zosnulej umelkyne Andrej Haščák.

Barbara Hasčáková sa narodila v decembri 1979 v Košiciach, v 90. rokoch minulého storočia sa zapísala na zoznam stálic populárnej hudby. Najskôr pôsobila v skupine Maduar, neskôr v zoskupení MC Erik & Barbara a nakoniec sa uplatnila ako sólová speváčka. V roku 1998 získala ocenenie Slávik a o rok neskôr aj cenu Grand Prix v Poľsku. Na Slovensku jej vyšlo niekoľko albumov, v USA pridala ďalšie dva.