Režisér Let’s Dance Pepe Majeský nechýbal na párty k jedenástemu ročníku tanečnej šou, ktorá sa konala pár dní pred veľkolepým úvodným večerom. V rozhovore pre Markízu prezradil, aká bola prvá reakcia účinkujúcich na veľkú arénu, v ktorej sa aktuálny ročník odohráva. „Keď videli štúdio, normálne sa zosypali, roztriasli, naskočila im husia koža a to je skvelý pocit," povedal otvorene.
Incheba sa zmenila na nepoznanie a pripomína spomínanú arénu. Do hľadiska sa zmestí neuveriteľných 1500 divákov. Doteraz sa na priame prenosy dostali len vyvolení ľudia s pozvánkou. Tento rok sa Markíza rozhodla pre zmenu a fanúšikovia si mohli zakúpiť lístky, aby na vlastnej koži zažili elektrizujúcu atmosféru Let’s Dance.
„Ja som si najskôr povedal, či to nie je príliš odvážne a či to dáme. Ale mám takú skvelú produkciu, že sme to dali. Bol to síce masaker, ale vymyslel to architekt a produkcia to urobila tak, že je to tip-top pripravené," chválil svoj tím Majeský.
Návrat legendy po rokoch
Režisér ešte pred prvým kolom prezradil, že medzi hviezdnymi pármi panuje dobrá atmosféra. Zároveň zdôraznil jednu vec. „Jasné, že je tam rivalita. To sú všetko ľudia, umelci, ktorí majú svoje ego, majú svoje ambície," uviedol Majeský s tým, že aj keď nedáva rivalitu každý najavo, ale je stopercentne presvedčený, že príde. Zároveň si nemyslí, že účastníci pôjdu tvrdo proti sebe, skôr ide o zdravú rivalitu.
Po dlhých rokoch sa pred kamery vrátil Juraj Mokrý. Práve Pepe Majeský mu dal druhú šancu na návrat do svetla reflektorov. Nejeden divák si kladie otázku, prečo oslovil režisér niekdajšiu televíznu hviezdu. Podľa slov režiséra je tam z rovnakého dôvodu ako Vlado Kobielsky, Jana Hospodárová, Petra Polnišová či Nela Pocisková. Patrí totiž k najlepším z najlepších. Mokrý vyhral tretiu sériu, ktorá bežala v roku 2009.
Majeský sa nechcel zamerať len na posledné ročníky Let's Dance. „Chcel som ísť čo najviac do minulosti a chcel som tú skladačku urobiť pomerne pestro. A keď som si potom prechádzal tými jednotlivými víťazmi alebo keď som si pozeral tie prvé trojky, tak Juro sa zapísal veľmi významne do histórie Let's Dance. Ja Juraja poznám. Je to vtipný chlapík. Vie tancovať. Môže ešte veľmi prekvapiť. Takže asi preto," objasnil.
Prečo chýbajú víťazky prvých sérií?
Na otázku, prečo neuprednostnil Zuzanu Fialovú, ktorá ovládla prvý ročník (2006), alebo Michaelu Čobejovú, tá zasa zvíťazila v druhej sérii (2008), mal jasnú odpoveď. „Je len obmedzený počet miest a nevyšlo mi to dramaturgicky. Je to jednoduché," povedal priamo Pepe Majeský. Odhalenie účastníkov jedenástej série nevyvolalo v slovenskom šoubiznise žiadne vášne.
„Nikto mi nevolal, ani žiadna zlá krv si myslím, že nie je, lebo tí ľudia vedia, že keby sa mi to hodilo, tak ja im zavolám. Má to aj nejaké dramaturgické parametre a musí to aj nejako byť odlišné charakterovo. Takže myslím si, že nie je tam žiadne napätie," povedal na záver.
