15. sep. 2023 o 06:00
krsk, Koktejl

Šokujúce odhalenie Filana: Hádka pred smrťou hudobníka? Patejdlova († 68) manželka vyhodila Ráža z domu!

placeholder
Boris Filan a Vašo Patejdl.
Zdroj: TASR – Jakub Kotian, Reprofoto/RTVS

Slová známeho zabávača šokujú.

Domáce promi
15. sep. 2023 o 06:00
Šokujúce odhalenie Filana: Hádka pred smrťou hudobníka? Patejdlova († 68) manželka vyhodila Ráža z domu!

Slová známeho zabávača šokujú.

Známy moderátor a zabávač Boris Filan (74) prezradil niečo, o čom fanúšikovia zosnulého hudobníka netušili. Najnovšia časť polemickej relácie RTVS s názvom Do kríža, ktorá hľadá odpovede na závažné spoločenské, politické, kultúrne a náboženské otázky, sa venovala osobnosti Vaša Patejdla.

Zaspomínali si naňho hostia Ľuboš Zeman (básnik, textár), Boris Filan (spisovateľ, textár, scenárista) a Ján Ďurovčík (choreograf, režisér). "Vašo bol tisícročná duša, málo takých ľudí poznám, podobný je aj Pali Hammel. Nikdy nebol detsky naivný, taký snivý," začal svoje rozprávanie Filan s tým, že už v detských časoch bol Patejdl múdry a vyspelý.

Priblížil aj jeho oddanosť a vnímanie hudby. "Vašo sa dostal do situácie mojich kamarátov muzikantov, ktorí v istom veku nedokážu obmedziť to hranie a hrajú čoraz viac, každý deň, dvakrát, trikrát denne. Lebo keď prestanú, alebo to obmedzia, tak cítia prázdno. V tom veku už je doma človek na srandu. Niečo iné robiť, to už je trošku neskoro. Ale keď príde tam, do toho Martina, alebo Plzne, tak je ako potápač. Obdivujú ho, rešpektujú ho, keď niečo hovorí, všetci ho počúvajú. Potom zahrá a dostane to, čo potrebuje - potlesk," vysvetlil Filan.

Konflikt s kolegami

V rámci epizódy zabŕdol Filan do témy, akú nikto nečakal. Prehovoril o konflikte medzi známymi hudobníkmi.

"Vašo išiel do Prahy a tam dostal toľko príležitostí, že to bolo až nebezpečné. Dva mesiace pred jeho odchodom sa stalo to, že u seba usporiadal záhradnú slávnosť. A Jožo, Jano a Karotka tam boli a stretli sa prvý raz s manažérom, ktorý Vaša hnal z kšeftu do kšeftu. Večer hral v Prahe, ráno bol v Košiciach, poobede v Prešove. Stále rovnako výborný. A Jožo povedal tomu manažérovi: počúvaj, veď ty ho zabiješ. Vznikol taký konflikt, že Vašova manželka Joža, Jana a Karotku vyhodila z toho domu," prezradil šokujúcu informáciu Filan. V rámci programu RTVS ale na prekvapenie divákov viac nedodal.