21. jún. 2024 o 17:00
Dominika Vargová, Koktejl

Dom mladej rodinky zdevastovalo tornádo: Tragická smrť malého synčeka († 3)!

placeholder
Len 3-ročný Cooper Drake prišiel tragicky o život.
Zdroj: GoFundMe

Rodina je zúfalá.

Zaujímavosti
21. jún. 2024 o 17:00
Dom mladej rodinky zdevastovalo tornádo: Tragická smrť malého synčeka († 3)!

Rodina je zúfalá.

Manželia z Michiganu prežívajú nočnú moru. Ich trojročný syn Cooper Drake zahynul, keď na rodinný dom počas tornáda padol strom, píše denník Daily Mail. Maličký chlapček prišiel o život, keď tornádo EF1 pustošilo mesto Livonia neďaleko Detroitu. Dieťa aj jeho matka Corrine totiž uviazli pod mohutným stromom, ktorý sa vyvrátil a spadol na strechu ich rodinného domu.

Matka so synom boli v spálni blízko zadnej časti domu, keď sa strom prepadol dnu a pritlačil ich k posteli. Coopera vyhlásili za mŕtveho hneď po tom, ako ich záchranári vytiahli spod trosiek. Corrine previezli v kritickom stave do nemocnice. Nie je jasné, či bol jej manžel Chris v čase tragickej udalosti doma.

Ľudia na sociálnych sieťach začali zbierať pre rodinu finančné prostriedky, vyzbierali viac ako 434 000 dolárov. „Túto rodinu čaká dlhá a ťažká cesta, fyzicky aj emocionálne," povedala Trisha Thomas, organizátorka zbierky. Druhú finančnú zbierku založila nadácia Livonia First Responder Foundation.

Tornáda EF1 sú známe intenzívnym vetrom s rýchlosťou približne 86 až 110 km/h. Môžu tiež spôsobiť väčšie štrukturálne škody na domoch, skladoch a niekedy aj prevrátiť autá.