21. máj. 2024 o 05:30
jž, Koktejl

Tenista Kližan vyhral ďalší turnaj: Veľké gesto pre premiéra! Silný odkaz Ficovi

placeholder
Tenista Martin Kližan venoval získaný titul Robertovi Ficovi.
Zdroj: TASR

Martin Kližan vyhral štvrté tohtoročné finále.

Domáce správy
21. máj. 2024 o 05:30
Tenista Kližan vyhral ďalší turnaj: Veľké gesto pre premiéra! Silný odkaz Ficovi

Martin Kližan vyhral štvrté tohtoročné finále.

Minulotýždňový útok na premiéra Roberta Fica (59) po rokovaní vlády v Handlovej poznačil celú spoločnosť. K situácii vyjadrilo svoj názor mnoho známych osobností a premiérovi neustále posielajú odkazy. Jedným z nich je aj tenista Martin Kližan (34).

Cez víkend sa predviedol na antukovom turnaji v talianskom Reggio Emilia a vyhral štvrté tohtoročné finále. Na sociálnu sieť Kližan pridal snímku po poslednom víťazstve s trofejou v ruke. "4 finále - 4 titul. Tento turnajový titul chcem venovať nášmu premiérovi, aby sa z toho čo najrýchlejšie dostal. Športovci držia spolu," napísal k záberu, ktorý nájdete v galérii. Martin si neodpustil ani označenie #TaktoSaToRobíDoPsejMatere, slová, ktoré Fico adresoval Petrovi Pellegrinimu po víťazstve v prezidentských voľbách.

Kližan začal tenis hrať ako trojročný. Ako 16-ročný sa stal Talentom roka na Slovensku a triumfoval na Majstrovstvách Európy do 16 rokov vo dvojhre i štvorhre. O rok neskôr sa prebojoval do finále v juniorskej kategórii Wimbledonu 2006.

Zdravotný stav Roberta Fica

Stav premiéra Roberta Fica (Smer-SD) je po minulotýždňovom atentáte stabilizovaný. Klinicky sa zlepšuje. Predseda vlády komunikuje. Na sociálnej sieti o tom informovala Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici. "Zápalové parametre pomaly klesajú. Pán premiér zostáva naďalej v našej starostlivosti," priblížila nemocnica.