23. máj. 2024 o 07:30
žani, Koktejl

Slovenská speváčka († 33) si synčeka neužila: Porodila len 7 mesiacov pred tragickou smrťou

placeholder
Zľava Jozef V. z Vetroplachu, Zdenka Predná a Betka Majerníková zo skupiny Noisecut.
Zdroj: TASR - Zuzana Čižmáriková

Mala celý život pred sebou, ukončila ho tragédia.

Domáce promi
23. máj. 2024 o 07:30
Slovenská speváčka († 33) si synčeka neužila: Porodila len 7 mesiacov pred tragickou smrťou

Mala celý život pred sebou, ukončila ho tragédia.

Od smrti výtvarníčky, šperkárky a speváčky skupiny Noisecut Alžbety Bety Majerníkovej († 33) uplynulo už 12 rokov. Talentovaná umelkyňa zomrela pri autonehode medzi Vajnormi a Čiernou Vodou. Neďaleko domu vyletela 22. mája 2012 z cesty a narazila do stromu.

"Pravdepodobnou príčinou dopravnej nehody mohlo byť, že 33-ročná vodička osobného motorového vozidla Honda Jazz sa dostatočne nevenovala vedeniu vozidla alebo neprispôsobila rýchlosť stavu a povahe vozovky, svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam,“ povedal médiám v tom čase bratislavský policajný hovorca František Peczár.

Zraneniam podľahla na mieste. Betka mala celý život a kariéru pred sebou. Len sedem mesiacov pred tragickou smrťou porodila synčeka Šimonka. Okrem chlapčeka tu zanechala aj manžela Michala Kostovského.

Na desiate výročie úmrtia jej venovala kapela silné slová. "Je to skoro rovnako dlhý čas, čo spolu nehráme, ako čas, čo sme strávili spolu. Aká by si bola, keby si tu bola ? Kde by sme boli, keby sme boli? 10 rokov je dlhá doba, a mnohé zážitky vybledli, fotografie sa už nespájajú s konkrétnymi spomienkami. Ale pocit, že roky strávené s tebou boli tie najkrajšie, najzábavnejšie, najnaplňujúcejšie - ten pocit je s vekom stále silnejší. Vďaka Ti za všetko," odkázali jej do neba.