29. feb. 2024 o 17:50
TASR, Koktejl

Drsný odkaz Kmeca na adresu Hegera: Sústavne a cieľavedome klamal verejnosť!

placeholder
Peter Kmec kritizuje Eduarda Hegera za vyjadrovanie k plánu obnovy.
Zdroj: TASR, TASR - Jaroslav Novák

Heger reagoval na plnenie míľnikov plánu obnovy.

Domáca politika
29. feb. 2024 o 17:50
Drsný odkaz Kmeca na adresu Hegera: Sústavne a cieľavedome klamal verejnosť!

Heger reagoval na plnenie míľnikov plánu obnovy.

Kritiku bývalého premiéra Eduarda Hegera na margo plnenia míľnikov plánu obnovy, vníma vicepremiér Peter Kmec ako stratu politickej súdnosti. "Obdivujem odvahu bývalého predsedu vlády Eduarda Hegera vyjadrovať sa k míľnikom plánu obnovy. Eduard Heger ako bývalý minister financií a premiér nesie hlavnú politickú zodpovednosť, že veľa cieľov plánu obnovy je nevykonateľných a potrebujú revíziu," uviedol Peter Kmec.

"Ten istý Eduard Heger nesie zodpovednosť za krach projektu nemocnice Rázsochy, kde sústavne a cieľavedome klamal verejnosť o pripravenosti celého projektu. A bol to Heger, ktorý rovnako klamal pri výstavbe nemocnice v Martine," zdôraznil vicepremiér.

"Dnes stojíme pred úlohou ako tento jeho neporiadok napraviť. Očakávam, že bývalý premiér sa bude radšej venovať niečomu inému, než komentovať plán obnovy, ktorý jeho významným pričinením je odtrhnutý od reálneho života a potrieb ľudí na Slovensku," skonštatoval Peter Kmec. TASR o tom informovala hovorkyňa kancelárie podpredsedu vlády SR Loretta Pinke.