25. jún. 2024 o 17:00
emd, Koktejl

Matku trinástich detí zabilo bežné ochorenie: Julie († 47) bojovala dva týždne!

placeholder
Julie bola oddaná a milujúca matka.
Zdroj: GoFundMe/Donate to support Julie Theobald’s Funeral

Rodina je zo straty zničená.

Zaujímavosti
25. jún. 2024 o 17:00
Matku trinástich detí zabilo bežné ochorenie: Julie († 47) bojovala dva týždne!

Rodina je zo straty zničená.

Matku 13 detí Julie Theobald prijali 10. júna na jednotku intenzívnej starostlivosti v Melbourne po tom, čo sa jej zhoršil nepríjemný záchvat chrípky a dostala zápal pľúc. Po dvoch týždňoch na jednotke intenzívnej starostlivosti svoj boj prehrala, informuje Daily Mail.

Jej dcéra Jessica prezradila, že prostredníctvom stránky GoFundMe zriadila finančnú zbierku na pomoc rodine. "Sme šokovaní z toho, koľko ľudí vytiahlo peniaze z vlastného vrecka, aby pomohli našej rodine. Nemôžem sa dostatočne poďakovať každému z vás, v takom temnom tragickom období pre našu rodinu nám to prinieslo toľko šťastia. Ďakujeme vám z celého srdca," napísala pod zbierku.

Ona a jej 12 súrodenci boli zdrvení zo smrti ich matky. "Mama po sebe zanechala 13 úžasných detí vo veku od 7 do 31 rokov a svojho oddaného manžela/nášho otca Billyho," uviedla.

Profesorka Catherine Bennett, špičková epidemiologička, sa s denníkom Daily Mail Australia podelila o svoje najlepšie tipy, ako si zachovať čo najlepšie zdravie.

"Vakcíny proti chrípke nevydržia dlhšie ako približne šesť mesiacov. Nie sú až také odlišné od tých proti covidu, pokiaľ ide o najlepšiu ochranu počas prvých šiestich mesiacov. Sú to tiež vakcíny zamerané na odchýlky, s ktorými sa pravdepodobne stretnete, a ktoré sa môžu z roka na rok meniť. Preto je najdôležitejšie mať aktualizované očkovanie proti chrípke, ktoré pomôže znížiť riziko. Nemusí vás úplne ochrániť pred chrípkou, ale ide o to, aby ste sa vyhli závažným ochoreniam," uviedla epidemiologička.

Odporučila nosiť rúško/respirátor v preplnených priestoroch, dbať na vetranie a udržiavať odstup s novými ľuďmi.