24. apr. 2024 o 06:35
TASR, Koktejl

Tragédia hneď po štarte: Lietadlo vrazilo do strmého kopca, pohltili ho plamene!

placeholder
Havária nákladného lietadla na Aljaške si vyžiadala dvoch mŕtvych.
Zdroj: TASR/AP

Nikto neprežil.

Zahraničné správy
24. apr. 2024 o 06:35
Tragédia hneď po štarte: Lietadlo vrazilo do strmého kopca, pohltili ho plamene!

Nikto neprežil.

Dvaja ľudia zahynuli po tom, ako sa na ďalekom severe Spojených štátov v utorok zrútilo vzácne nákladné lietadlo, informovala polícia v štáte Aljaška. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

Štvormotorové vrtuľové lietadlo typu Douglas DC-4, z ktorého sa na svete zachovalo už len niekoľko kusov, sa zrútilo hneď po štarte z Medzinárodného letiska Fairbanks nachádzajúceho sa uprostred tohto rozľahlého štátu.

Aljašská polícia oznámila, že lietadlo vzlietlo krátko pred 10.00 h miestneho času (20.00 h SELČ) a o chvíľu neskôr sa zrútilo neďaleko rieky Tanana. "Lietadlo vrazilo do strmého kopca na brehu rieky, kde sa vznietilo. Nepodarilo sa nájsť žiadneho preživšieho," informovalo aljašské ministerstvo verejnej bezpečnosti.

Na nepotvrdených fotografiách zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidno veľký požiar, ktorý zachvátil stromy. Incident budú vyšetrovať Federálny letecký úrad (FAA) a Národný úrad pre bezpečnosť v doprave (NTSB). "Vedúcim orgánom bude NTSB, ktorý bude poskytovať všetky aktuálne informácie," uviedol vo svojom vyhlásení FAA.

Lietadlo Douglas DC-4 bolo pôvodne vyrábané počas druhej svetovej vojny. Niektoré z nich sa použili aj pri zásobovaní Berlína v rokoch 1948-1949, keď sovietske sily odrezali dodávky do častí tohto nemeckého mesta ovládaných spojencami.