30. okt. 2022 o 12:00
žani, TASR, Koktejl

Laiferovú ochromila správa o smrti Hronca († 81) na celé hodiny: Mrazivá predtucha!

placeholder
Speváčka Marcela Laiferová je tiež astrologička.
Zdroj: TASR - Dano Veselský

Speváčku Marcelu Laiferovú (77) bolestivo zasiahla smrť legendárneho hudobníka, skladateľa, klaviristu, aranžéra a kapelníka Braňa Hronca († 81).

Domáce promi
30. okt. 2022 o 12:00
Laiferovú ochromila správa o smrti Hronca († 81) na celé hodiny: Mrazivá predtucha!

Speváčku Marcelu Laiferovú (77) bolestivo zasiahla smrť legendárneho hudobníka, skladateľa, klaviristu, aranžéra a kapelníka Braňa Hronca († 81).

Aj vďaka talentovanému umelcovi sa jej kariéra ubrala tým správnym smerom. Hronec ju totiž objavil. "Bolo to pri vystúpení so študentskou skupinou na internáte Horský park. Povedal – poď, napísal som pesničku, úplne novú, modernú. Bola som z toho udivená, trocha som sa aj bála ísť do rozhlasu. Nahrávali sme s Janou Belákovou, ktorá mala skúsenosti z nahrávania, to mi dodalo trocha odvahy. Lampy už dávno zhasli sa stali šlágrom roka. Kritika reagovala, že kopírujeme západ, ale ľuďom sa to páčilo. Dodnes ju spievam, ľudia si ju pýtajú,“ prezradila v minulosti pre TASR.

S Hroncom mali veľmi dobré vzťahy. Keď bola raz Marcela v nemocnici, chodil ju navštevovať. "Správa o jeho úmrtí ma veľmi zobrala, ochromilo ma to na niekoľko hodín,” reagovala pre pluska.sk. V myšlienkach je aj s jeho manželkou Juditou, ktorá obetovala kariéru, aby sa venovala rodine a viedla ich hotel. "Čestne sa o neho veľmi starala a pomáhala mu. Bol už umiestnený v domove seniorov, keďže potreboval 24-hodinovú starostlivosť,” dodala. S Braňom sa naposledy videli na jar tohto roku na divadelnej premiére. Podľa portálu sa hudobníkovi stala osudnou Alzheimerova choroba.

K menu Laiferovej by sme okrem speváčky mohli pripísať aj ďalšie profesie – lekárka, spisovateľka, numerologička a astrologička. Niečo z toho zdedil zrejme aj jej syn, ktorý mal zvláštnu predtuchu.

"Môj syn mi ráno povedal, že mami, ráno som sa zobudil a prvé, čo mi prišlo na um, bol Braňo. Len tak. A on bol vlastne už mŕtvy. Tu je vidieť to prepojenie a že nám bol naozaj blízky. Tie sily fungujú,” opísala.

Aj Marcela mala dve mrazivé vidiny, jednu už ako štvorročná. "Prišli sme na návštevu k jednému rodinnému známemu a ja som kričala: ,K tebe nejdem, ty o chvíľu zomrieš!‘ Neviem, prečo som to povedala. Samozrejme, dostala som po zadku za to, že trepem hlúposti. A o týždeň bol skutočne mŕtvy. Na pohrebe sa na mňa manželka pozrela nenávistným pohľadom," zaspomínala si, čo sa jej prihodilo v detstve.