27. jún. 2026 o 21:40
TASR, Koktejl

Vlaky zostali v horúčavách bez klimatizácie: Na polube bolo minimálne 400 ľudí

placeholder
Vlaky mali nefunkčné klimatizácie (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Museli ich evakuovať!

Cestovanie
27. jún. 2026 o 21:40
Vlaky zostali v horúčavách bez klimatizácie: Na polube bolo minimálne 400 ľudí

Museli ich evakuovať!

Stovky cestujúcich evakuovali v piatok v Belgicku z dvoch vlakov spoločnosti Eurostar. Po poruchách zostali súpravy uprostred spaľujúcich horúčav bez funkčnej klimatizácie, informoval tamojší železničný úrad. TASR informuje podľa správy agentúry AFP. Vlak smerujúci z Kolína nad Rýnom do Paríža, na palube ktorého bolo približne 400 ľudí, dopoludnia pre technický problém zatiaľ nepotvrdeného charakteru zastavil neďaleko mesta Leuven, uviedol belgický správca infraštruktúry Infrabel.

  • Stovky cestujúcich uviazli v Belgicku v dvoch neklimatizovaných vlakoch Eurostar.

„Cestujúci boli bezpečne evakuovaní, dostali fľaše s vodou a následne ich presunuli do náhradného spoja,“ uviedol hovorca spoločnosti Eurostar. Na záchrannej operácii sa podieľali miestne úrady a Červený kríž. Troch cestujúcich previezli z preventívnych dôvodov do nemocnice v Leuvene, ich stav však podľa belgickej tlačovej agentúry Belga nie je vážny.

Popoludní potom z rovnakého dôvodu zostal stáť aj vlak na linke z Paríža do Amsterdamu. Súprava zastavila neďaleko mesta Duffel južne od Antverp kvôli problému s dodávkami elektrickej energie, ktorý spôsobilo pretrhnuté trakčné vedenie. Takmer celé Belgicko bolo v piatok pod červenou alebo oranžovou výstrahou pred vlnou horúčav. Teploty v niekoľkých regiónoch výrazne presiahli 35 °C a vo východnej časti krajiny mali podľa predpovedí dosiahnuť až 40 °C. Spoločnosť Eurostar sa zasiahnutým cestujúcim ospravedlnila.