14. jún. 2024 o 16:29
TASR, krsk, Koktejl

Čaputová na rozlúčke v Prezidentskej záhrade vyrážala dych: Aha, kto sa objavil po jej boku!

placeholder
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas rozlúčkového príhovoru v Prezidentskej záhrade v Bratislave 14. júna 2024.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Hlava štátu priviedla svojich najbližších.

Domáca politika
14. jún. 2024 o 16:29
Čaputová na rozlúčke v Prezidentskej záhrade vyrážala dych: Aha, kto sa objavil po jej boku!

Hlava štátu priviedla svojich najbližších.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (50) praje Slovensku pokojnejšie časy, múdre vedenie a viac ľudskosti. Taktiež viac sebavedomých, hrdých ľudí, ktorým nechýba pokora. Zároveň jej bolo cťou slúžiť Slovensku päť rokov. Uviedla to vo svojom poslednom verejnom príhovore vo funkcii hlavy štátu pri rozlúčkovom podujatí v Prezidentskej záhrade v Bratislave.

Zuzana Čaputová prišla ukončiť svoje päťročné obdobie v úrade aj s dcérami Leou a Emmou, partnerom Jurajom Rizmanom a mamou Katarínou. Všetci sa zladili do odtieňov modrej a fialovej, prípadne čiernej a bielej. Sama dosluhujúca prezidentka vyčnievala v bledomodrej farbe. FOTO nájdete v galérii.

"Moje milované Slovensko! Prešli sme spolu náročných päť rokov. Mohla som zblízka vidieť tvoju bolesť, ale aj radosť a potenciál v úžasných ľuďoch, ktorí tu žijú. Mohla som vidieť tvoje krásy a ukázať ich iným štátnikom. Si rozdelené, zranené, ale vždy v ťažkých chvíľach schopné sa spojiť v ľudskosti," vyhlásila dosluhujúca hlava štátu.

Na rozlúčkovom podujatí sa zúčastnili zástupcovia samospráv, občianskej spoločnosti, charity, vzdelávania, kultúry či menšín. Medzi prítomnými boli aj držitelia najvyšších štátnych vyznamenaní, úspešní vedci, športovci, umelci, učitelia.