12. feb. 2024 o 11:46
Famous.cz, Koktejl

Prečo skončilo stretnutie Karola III. a Harryho fiaskom? Šokujúce vysvetlenie experta!

placeholder
Princ Harry s bratom Williamom a otcom Karolom III.
Zdroj: TASR/AP

Nedopadlo to dobre.

Zahraničné promi
12. feb. 2024 o 11:46
Prečo skončilo stretnutie Karola III. a Harryho fiaskom? Šokujúce vysvetlenie experta!

Nedopadlo to dobre.

Kráľ Karol III. sa pred týždňom stretol so svojím mladším synom Harrym. Ten letel takmer 9-tisíc kilometrov, aby mohol byť osobne s otcom tridsať minút. Aj keď si mnohí občania Spojeného kráľovstva vysvetľujú také krátke stretnutie tým, že sa Karol na Harryho hnevá, podľa expertov však ide o niečo iné. Kráľ sa nesmie stresovať a lekári mu tak odporučili, aby podobné zážitky ako stretnutie so synom po roku a pol obmedzil na minimum.

„Nechcete, aby sa mu zvýšil krvný tlak. Kráľovi nie je veľmi dobre, nech už ide o akýkoľvek typ rakoviny, podstupuje liečbu. Najlepší je pre neho pokoj. Po počiatočnom bozku a objatí, milujem ťa oci, dúfam, že sa čoskoro uzdravíš, prídu na pretras vážnejšie problémy. Veci, ktoré vám zvýšia krvný tlak. A tomu bolo treba zabrániť,“ vysvetlil britský komentátor kráľovskej rodiny Robert Jobson v rozhovore pre denník The Sun.

Karol podstupuje liečbu. Nie je jasné, či ide o rádioterapiu, chemoterapiu, imunologickú alebo biologickú liečbu. Avšak po ošetrení na onkologickej klinike trávi voľno na zámku Sandringham v grófstve Norfolk. Odtiaľ tiež národu vyjadril poďakovanie za to, ako ho v ťažkej chvíli podporuje.

„Rád by som vyjadril svoje najsrdečnejšie poďakovanie za mnoho správ podpory a priania všetkého dobrého, ktoré som v posledných dňoch dostal. Ako všetci, ktorí boli postihnutí rakovinou vedia, také láskavé myšlienky sú najväčšou útechou a povzbudením. Rovnako povzbudivé je počuť, ako zdieľanie mojej vlastnej diagnózy pomohlo podporiť porozumenie verejnosti a osvetliť prácu všetkých tých organizácií, ktoré podporujú pacientov s rakovinou a ich rodiny v Spojenom kráľovstve a vo svete. Môj celoživotný obdiv za ich neúnavnú starostlivosť a obetavosť je o to väčší, že mám teraz osobnú skúsenosť,“ odkázal Karol.