29. aug. 2022 o 19:00
vv, Koktejl

Hana odmietla ísť na potrat, manžel ju podpálil: Brutálny útok, ktorý nemá obdoby!

placeholder
Hana odmietla ísť na potrat. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Ako z hororu.

Krimi
29. aug. 2022 o 19:00
Hana odmietla ísť na potrat, manžel ju podpálil: Brutálny útok, ktorý nemá obdoby!

Ako z hororu.

V nemocnici bojuje o život 21-ročná Libanonka, ktorú s kanistrom benzínu podpálil nahnevaný manžel. Z jeho dôvodu vám bude zle.

Hanu Mohammed Khodor preniesli do nemocnice v kritickom stave po tom, čo ju podpálil vlastný manžel. Hororový útok sa mal začať veľkou hádkou, počas ktorej ju muž extrémne dobil po tom, ako mu oznámila, že si chce nechať dieťa, ktoré sa im má narodiť v decembri.

Argument pramenil z finančnej záťaže, ktorú by dieťa kládlo na rodinu, nakoľko pár pochádzal z chudobnej štvrte. Manžel sa Hanu snažil presvedčiť, aby išla na potrat, no keď odmietla, vzal ju domov a podpálil. Po ohavnom čine plánoval z krajiny utiecť, čo sa mu nepodarilo a skončil v rukách libanonských bezpečnostných síl.

Lekár z nemocnice Al-Salam pre Arab News povedal, že dievčina je v kritickom stave. „Zatiaľ, čo sa my rozprávame, ona bojuje o svoj život na jednotke intenzívnej starostlivosti. V čase incidentu bola v piatom mesiaci tehotenstva a dieťa bohužiaľ neprežilo, preto sme ju museli operovať a plod odstrániť. Jej šance na prežitie sú veľmi malé,“ povedal.

Hana má popáleniny 3. stupňa po celom tele a sotva sa drží pri živote. Jej chudobná rodina nemocnici dlží denné náklady vo výške 400 dolárov, ktoré pokrývajú liečbu a operácie. Ak by prežila, najbližšie tri mesiace by potrebovala ďalšiu liečbu, píše denník Daily Mail.

Rodinná známa Abdul Rahman Haddad povedala, že situácia je vážna a nemocnici dlžia už tisícky dolárov. „Potrebuje 15 transfúzií krvi denne a každá stojí 100 dolárov. Musíme zaplatiť za nemocničné lôžko, lekárske vybavenie a liečbu na JIS. Jej rodina je veľmi chudobná, ale je to mladá žena a potrebuje všetku lekársku pomoc,“ povedala nešťastná Abdul.

Doktor Gabriel Al-Sabe'e uviedol, že odkedy Hanu prijali, podstupuje niekoľko operácií denne. „Je na prístrojoch a denne ju resuscitujú. Jej situácia je pre rozsiahle popáleniny mimoriadne vážna,“ dodal.