Žena z Talianska si začiatkom apríla poškriabala holeň, keď pri kúpaní v mori spadla na skaly. Po plávaní v plytkých vodách španielskej Valencie jej rana na nohe začala rýchlo opúchať a vylučovať hnis. Keď sa 74-ročná starenka vrátila domov, zamierila do nemocnice San Paolo v Miláne, kde jej podľa denníka The Sun lekári pod kožou nohy našli silnú infekciu.
Lekári ozrejmili, že ju spôsobila vzácna morská baktéria s názvom Shewanella putrefaciens, ktorá dokáže odolávať antibiotikám a udržať sa hlboko v tele. Táto baktéria je známa svojou schopnosťou prežívať v slanej vode aj v ľudskom tkanive, čo ju robí obzvlášť nebezpečnou pre ľudí s otvorenými ranami alebo oslabeným imunitným systémom.
Lekári použili ultrazvuk, aby si lepšie prezreli infekciu, ktorá mala v tom čase už veľkosť smartfónu a tiahla sa takmer 10 cm do dĺžky. Ukázalo sa, že infekcia nebola obmedzená len na povrch kože, ale rozšírila sa do hlbších tkanív pod ňou, čo často sťažuje jej liečbu. Žena dostala antibiotiká, a podstúpila čistenie rany, ale jej príznaky sa nezlepšili.
Potom jej predpísali ďalšie antibiotiká, ale žena ich po piatich dňoch vysadila kvôli vedľajším účinkom. Odborníci v časopise Journal of Medical Case Reports o tomto prípade uviedli, že odpadové vody vypúšťané z čističiek a zariadení do mora, ktoré obsahujú antibiotiká a ťažké kovy, môžu zohrávať úlohu pri vzniku rezistencie na antibiotiká.
Našťastie, v tom čase už infekcia začala ustupovať a rana sa nakoniec uzavrela. Podľa lekárov žene zostal pretrvávajúci opuch členka, ktorý zrejme spôsobilo poškodenie lymfatického systému.