22. apr. 2024 o 11:02
žani, TASR, Koktejl

Zronený Kollár oplakáva smrť kamaráta Flašíka († 66): Slzy mi tečú po tvári

placeholder
Kollár oplakáva smrť kamaráta Flašíka.
Zdroj: TASR

Prežíva veľkú bolesť.

Domáce promi
22. apr. 2024 o 11:02
Zronený Kollár oplakáva smrť kamaráta Flašíka († 66): Slzy mi tečú po tvári

Prežíva veľkú bolesť.

Vo veku 66 rokov zomrel podnikateľ a politický marketér Fedor Flašík. Jeho smrť zasiahla exmanželku Moniku Beňovú a tiež bývalého šéfa parlamentu Borisa Kollára. Obaja mu venovali dojemné slová na sociálnej sieti.

Kollárovi sa status písal veľmi ťažko. "Mám hrču v krku a slzy mi tečú po tvári. Čo sa k tomu dá napísať. Veľmi som sa o teba bál, pomôcť som ti nemal ako, tak som sa za teba modlil," vyznal sa politik. S Flašíkom prežil krásne chvíle a bol pre neho priateľ na celý život.

"Naše rozhovory o živote, politike, ale aj čas strávený na mori. Sú to nezabudnuteľné chvíle, fragmenty života. A aj kvôli nim môžem odpovedať, ak sa niekto opýta, aký si mal život, tak odpoveď bude skvelý a to aj vďaka tvojim čriepkom v ňom. Veľmi budeš chýbať kamarát…teraz uz len plačem," napísal rozcítený Kollár.

S rakovinou lymfatických uzlín bojoval Flašík dlhšie, jeho stav sa však zhoršil v posledných týždňoch, preto ho hospitalizovali v ružinovskej nemocnici. Flašík ležal na ARO, kvôli jeho zlému stavu ho lekári napojili na mimotelový obeh a previezli do nemocnice Motol v Prahe. Známy Slovák podľahol chorobe v pondelok 22. apríla.

Flašík sa narodil 14. januára 1958 v Bratislave. V roku 1982 absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Pracoval ako vedúci zásobovania a odbytu vo výrobnom družstve Detva a v rokoch 1986 až 1990 na Ústrednom výbore Zväzu československo-sovietskeho priateľstva. Neskôr pôsobil ako zástupca riaditeľa divadla Ludus a ako zástupcu šéfredaktora v redakcii M - Report. Potom bol výkonným riaditeľom reklamného oddelenia firmy Davay.

Známy bol hlavne ako podnikateľ v prostredí reklamy a riaditeľ reklamnej agentúry Donar. Stál aj za predvolebnými kampaňami HZDS a Smeru, ktorého bol spoluzakladateľom. V auguste 2001 sa stal aj šéfom volebného tímu strany Smer.

Digitálne hodiny umiestnené oproti prezidentskému palácu, ktoré niekoľko mesiacov odratúvali dni do skončenia volebného obdobia prezidenta Michala Kováča 2. marca 1998, bol tiež nápad Flašíka. V októbri 2016 sa za to Kováčovi ospravedlnil.

V máji 2006 uzavrel manželstvo po dlhoročnom vzťahu s Monikou Beňovou, europoslankyňou strany Smer-SD. Rozviedli sa v roku 2017.